Do czego posuwają się ci, którzy chcą zatrzymać czas?

Nikt nie chce się zestarzeć. Chcielibyśmy, aby nasza uroda i młode ciało pozostało z nami na zawsze, abyśmy zawsze mogli pójść do klubu, do którego chodziliśmy kiedy mieliśmy po 20 lat, wyjść na imprezę z dziećmi i udawać ich rodzeństwo. Cieszymy się, kiedy ktoś mówi nam, że wyglądamy na 10 lat mniej. Ale z biegiem lat akceptujemy fakt, że młodość nie powróci i że niewiele możemy na to zaradzić. Jednak na świecie istnieją ludzie, którzy desperacko uczepili się idei młodości i wierzą, że mogą ją zachować aż do grobowej deski. Zobacz jakie podejmują kroki, by zapewnić sobie wieczną młodość.

wieczna młodość
wieczna młodość© Photogenica

Pijawki

pijawki
© Photogenica

W Średniowieczu pijawki były wykorzystywane w medycynie. Były stosowane właściwie na wszystko – od chorób serca, po bóle stawów i… zatrzymanie procesów starzenia. Leczenie pijawkami przeżywa renesans i ci, którzy chcą na zawsze zachować młody wygląd, próbują hirudoterapii, czyli leczenia pijawkami.

Ponoć pijawki są w stanie usunąć toksyny z krwi, dzięki czemu skóra nabiera blasku. Sprawdź na własną odpowiedzialność.

Ptasie łajno

Odrzuciły cię pijawki? A co powiesz na ptasią kupę? Cóż, ludzie bywają naprawdę mocno zdesperowani. Jedyną pociechą jest to, że do zabiegów pielęgnacyjnych wykorzystywana jest nie byle jaka kupa, ale kupa słowika, czyli ptaka ze zdecydowanie wyższych sfer. Używa jej Victoria Beckham. Ale Victoria nie jest tu prekursorem. Gejsze w dawnej Japonii znały już ten sposób zatrzymywania młodości.

Żwirek dla kota

Zakładamy, że wiesz do czego stosowany jest żwirek dla kota. Wsypuje się go do kuwety. Czasami trzeba coś z niego uprzątnąć. Ale zdaje się, że nie wszyscy wiedzą jakie jest jego właściwe przeznaczenie. Supermodelka Christie Brinkley stosuje go zamiast pilingu do ciała. Jak wpadła na ten pomysł? Tak czy inaczej, żwirek zdaje się działać, a nawet czynić cuda. Christie ma już ponad 60 lat, a ciągle wygląda jak młoda dziewczyna. Jeśli masz siłę targać ciężkie wory żwirku do domu – możesz spróbować tego sposobu na zachowanie młodości.

Odchody krokodyla

krokodyl
© Photogenica

Tak, już starożytni Rzymianie i Grecy robili z nich maseczki i okłady na ciało. Co zaskakujące – ciągle są amatorzy położenia sobie na twarz tych produktów przemiany materii. Wyobraź sobie jak musiały pachnieć ówczesne spa. Ale trudno się dziwić biorąc pod uwagę, że przysmakiem w Sparcie była krew świni.

Jad węża

Wężowy jad albo cię sparaliżuje, albo zabije. Każdy człowiek przy zdrowych zmysłach trzyma się z daleka od tych gadów. Ale ludzie, którzy mają obsesję na punkcie wiecznej młodości nie zawsze myślą racjonalnie i są skłonni zaryzykować utratę zdrowia. Jad węża stosuje szereg cele brytów – twierdzą, że toksyczność jadu sprawia, że poprawia się elastyczność skóry. Ta terapia z całą pewnością nie jest tak tania jak koci żwirek – jej koszt to nawet $185 za dawkę.

Sperma byka

Ponoć coraz więcej ekskluzywnych londyńskich salonów fryzjerskich dodaje spermę byka do odżywek do włosów. W połączeniu z tajemniczą rzadką rośliną, która rośnie w Iranie, sprawia, że włosy zniszczone częstą stylizacją wzmacniają się. No wiecie, to wszystko dzięki proteinom.

Masaż wężem

embrion owcy
© Photogenica

Znowu węże? Tak, tylko tym razem zapomnij o jadzie. W Izraelu popularność zyskują masaże wężem. Na czym polegają? Bierze się niejadowitego węża, który prześlizguje się przez twoje ciało. Ten ruch przypomina masaż i pozwala mięśniom rozluźnić się. Ta przyjemność kosztuje $80.

Embrion owcy

Blondie, czyli Debbie Harry, twierdzi, że jakieś 30 lat temu wszczepiono jej embrion owcy i że to dzięki niemu zachowała młodość. Piosenkarka powiedziała: „Wszczepiono mi te komórki, kiedy miałam 30 lat. Byłam najmłodszą osobą, która poddała się tej terapii. Komórki pozyskano z wątroby, kości i czegoś tam jeszcze. Nie wiem jakim cudem ten zabieg przynosi efekty przez tak długi czas. Ale ciągle czuję się fantastycznie.”

Słyszeliśmy już o rockmanach, którzy odgryzali głowy nietoperzom, ale kto by pomyślał, że dla piękna zostanie poświęcony owczy embrion.

Mocz

Była kupa, był jad, czas na siuśki. Pewnie słyszałeś, że są na świecie osoby, które piją swój mocz dla zdrowia. To terapia również stosowana, by zachować młodość. Dobrą wiadomością jest to, że moczu nie trzeba pić, tylko stosuje się go na skórę, w przypadku trądziku, egzemy czy łuszczycy. Specjaliści twierdzą, że najlepszy jest mocz poranny, bo zawiera najwięcej hormonów, które nagromadziły się w organizmie przez noc. Cudnie.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas