Reklama

Reklama

Druga skóra

Ponad połowie testowanych podkładów reklamowanych jako długotrwałe nie udało się otrzymać oceny dobrej. Wiele z nich nie utrzymuje się na skórze aż tak długo, jak zapewniają producenci.

Pod idealnym podkładem powinny zniknąć wszelkie drobne niedoskonałości cery. Co więcej, makijaż nie może wyglądać jak maska - powinien być jak druga skóra. Przemysł kosmetyczny wciąż udoskonala podkłady. Dziś mamy do wyboru lekkie, naturalne produkty, które na twarzy mają wytrzymać kilkanaście godzin - i takich najczęściej szukają konsumentki. Czy łatwo je znaleźć?

Reklama

Hasła reklamowe obiecują wiele.

Na przykład perfekcyjny wygląd skóry przez cały dzień. Inne z kolei są bardziej precyzyjne - informują, że kosmetyk utrzyma się w idealnym stanie przez 16 godzin. Specjaliści z niemieckiej Fundacji Warentest postanowili sprawdzić, jak podkłady spisują się w rzeczywistości i wzięli 15 z nich pod lupę. W teście oprócz buteleczek i tubek z płynno-kremową zawartością znalazły się również dwa pudry w kompakcie (wybrano produkty o jasnych odcieniach). To, czy wybierzemy płynny wariant podkładu, czy kompakt, to kwestia indywidualnych upodobań. Test wykazał bowiem, że efekt uzyskany przez oba warianty jest porównywalny. Produkty do badań zostały zakupione w supermarketach, drogeriach, aptekach lub perfumeriach. Ich ceny wynoszą od 33 gr. (dm/P2) do 8,44 zł (puder Estée Lauder) za 1 gram lub mililitr.

Obietnica trwałości: często przesadzona

Testowane podkłady łatwo nanosi się na skórę. Również ich krycie zostało dobrze ocenione. Niestety jednak w kwestii trwałości większość z nich pozostawia wiele do życzenia. Żaden z podkładów z testu nie zapewnia nieskazitelnej cery przez cały dzień. Najpóźniej po 12 godzinach ochotniczki biorące udział w teście zauważały, że podkład zaczyna znikać. Dotyczy to nawet najtrwalszych kosmetyków z testu.

Za wynikami testu stoją próby i doświadczenia ponad 400 ochotniczek, które wypróbowywały podkłady przez tydzień stosując je na co dzień. Jednego dnia badań musiały dokonywać oceny swojego wyglądu nawet co dwie godziny. Dodatkowo podkłady stosowały też trzy profesjonalistki, aby zaokrąglić wynik testu.

Dowiedz się więcej na temat: podkład | skóra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje