Reklama

Reklama

Dzień bez makijażu - dlaczego warto to zrobić

Jesteś już zmęczona nieustannymi radami dotyczącymi idealnego makijażu i marzysz o tym, aby choć przez jeden dzień być naprawdę sobą? Możesz to zrobić i możesz sporo na tym zyskać!

Bycie piękną i perfekcyjnie umalowaną i wystylizowaną  w każdej sytuacji to jeden z wymogów naszych czasów. Wiele kobiet odczuwa go jako rodzaj terroru i nieustającej presji. Nie czerpią już radości z zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. To dla nich kolejny przykry obowiązek.

W takiej sytuacji warto pozwolić sobie na dzień bez makijażu. Zaryzykujcie i sprawdźcie, jaki wpływ na wasze życie będzie miała ta zmiana. Oto rzeczy, które mogą się zdarzyć:

1.       Twoja skóra zacznie oddychać. Pory nie będą zapchane, co korzystnie wpłynie na twoją cerę.

Reklama

2.       Będziesz mogła sobie pozwolić na co najmniej kilka dodatkowych minut snu rano. Pamiętaj, że żaden kosmetyk nie wpływa tak dobrze na urodę jak sen.

3.       Nie musisz robić demakijażu wieczorem. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na coś, co naprawdę sprawi ci przyjemność np. rozmowę z partnerem lub ciekawą lekturę.

4.       Rozmazany makijaż nie jest już twoim zmartwieniem. Nie musisz bez przerwy zerkać w lusterko i przejmować się tym czy tusz i szminka są na swoim miejscu.

5.       Możesz szczerze wyrażać emocje. Możesz płakać ze śmiechu lub smutku, oglądać łzawe komedie, wzruszać się - nie ryzykując, że po twoich policzkach popłyną czarne smugi.

6.       Możesz być bardziej aktywna. Nie musisz się przejmować warunkami atmosferycznymi. W każdej chwili możesz iść na basen.

7.       Każdy komplement, jaki usłyszysz w tym dniu, liczy się potrójnie.

8.       Zmniejszasz szanse na alergie i infekcje oka.

9.       Zrozumiesz, że jeśli nie zrobisz sobie perfekcyjnego makijażu, nic się nie stanie. Twój świat się nie zawali, życie będzie toczyło się dalej, a znajomi nadal będą cię rozpoznawać.

A jakie wy znacie powody, aby zrezygnować z makijażu?

IG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: skóra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje