Reklama

Reklama

Dzień po ciężkiej nocy

Wstajesz niewyspana, zmęczona, blada i z workami pod oczami. Pozbyć się pamiątek po ciężkiej nocy nie jest łatwo, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebujesz około pół godziny i bez problemu możesz pokazać się światu.

Zaraz po przebudzeniu zrób sobie odprężający prysznic. Najlepiej z użyciem żelu aromaterapeutycznego oraz na przemian ciepłej i zimnej wody. Po nim użyj balsamu do całego ciała. Jeśli masz więcej wolnego czasu, zamień prysznic na odprężającą kąpiel z pachnącymi olejkami nawilżającymi skórę. Podczas mycia wymasuj ciało szorstką gąbką czy rękawicą. Poprawi to krążenie krwi w organizmie.

Podstawowym sprzymierzeńcem w walce ze zmęczoną twarzą jest serum błyskawiczne. Idealnie ściąga skórę, nadaje jej kolorytu i pomaga zlikwidować worki pod oczami. Później przychodzi kolej na krem nawilżający lub ujędrniający. Nakładając go wykonaj masaż opuszkami palców po skroniach i okolicach oczu. Delikatnie poszczyp czoło i policzki.

Reklama

Przyszedł też czas na zimny okład na oczy - albo z żelowej maseczki ochładzanej w lodówce, albo wacików moczonych w herbacie.

W międzyczasie wypij mocną kawę, napój energetyzujący lub... kefir, jeśli przyczyną niewyspania była impreza.

Makijaż musisz wykonać staranniej niż zwykle. Nie zapomnij o dodatkowej "porcji" podkładu pod oczy i pudrze rozświetlającym. Odpowiednie nałożenie różu zdziała cuda.

Wszystko to zrób przy akompaniamencie ulubionej, spokojnej muzyki. Staraj się nie spieszyć i nie denerwować. Przed wyjściem z domu zjedz śniadanie, które da ci siłę na przetrwanie kolejnego dnia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prysznic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama