Ekologiczna joga na trawie

Wiosna w pełni, a nasze ciała same domagają się większej ilości ruchu. Po zimowym, bezczynnym siedzeniu na kanapie przed telewizorem, warto postawić na aktywne spędzenie czasu, choćby w weekendy.

Takie zajęcia są organizowane na całym świecie
Takie zajęcia są organizowane na całym świecieGetty Images/Flash Press Media

Joga na trawie to jeden z ciekawych pomysłów tego sezonu na aktywny wypoczynek w mieście. Zajęcia odbywają się bezpłatnie od 9 maja do 27 czerwca 2009 w większych miastach

Polski. Motto przedsięwzięcia brzmi "Bo ciało porusza ducha".

Ciało porusza ducha

Akcja "joga na trawie" ma już kilkuletnią tradycję. Każdej wiosny pojawiają się nowe pomysły i przybywa uczestników. W tym roku organizatorzy imprezy postanowili zaprosić do współpracy Organizację Odzysku Eko Cykl, która to od początku swojej działalności angażuje się różnego rodzaju ciekawe przedsięwzięcia promujące ochronę środowiska.

W 2008 roku firma rozpoczęła realizację kampanii edukacyjnej zaadresowanej do kobiet, celem której było propagowanie selektywnej zbiórki odpadów w gospodarstwach domowych.

Od niedawna firma zajmuje się kompleksowo kwestiami promowania proekologicznego trybu życia. Za cel stawia sobie przekonanie Polaków, że życie w zgodzie z naturą wcale nie jest trudne! Daje za to wiele satysfakcji i wymierne korzyści dla nas samych jak i otaczającego środowiska. Firma przekonuje, że każdy z nas może być ekologiczny.

Bądź proekologiczna!

Na początek wystarczy zacząć segregować wytwarzane przez siebie odpady, zdrowo się odżywiać i dbać o kondycję fizyczną. Są to kluczowe elementy proekologicznej postawy realizujące zasadę zrównoważonego rozwoju.

Osoby biorące udział w zajęciach jogi na trawie, nie tylko mogą poznać ciekawe ćwiczenia, ale również dowiedzieć się jak należy dbać o otaczające ich środowisko. Przede wszystkim, jak segregować odpady i co robić aby powstawało ich jak najmniej. Organizatorom zależy przede, aby połączyć ruch, zdrowy tryb życia i proekologiczne zachowania.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas