Reklama

Reklama

Ekologiczny manikiur

Paznokcie pięknie się błyszczą i mają estetyczne białe końcówki. Taki manikiur jest prawdziwą ozdobą dłoni na każdą okazję. Tajemnica tak pięknego efektu tkwi w połączeniu tzw. french manicure z biologicznym.

Ten pierwszy polega na malowaniu paznokci pastelową emalią, a ich końcówek białą. W drugim zwraca się uwagę na delikatne traktowanie paznokci i nieszkodzenie im. Nie używa się więc metalowych narzędzi: pilniczka, nożyczek i cążek do usuwania skórek.

Reklama

To właśnie zbyt głębokie wycinanie skórek osłabia tzw. macierz paznokci i przez to mają one poprzeczne głębokie bruzdy. Natomiast skracanie nożyczkami i piłowanie metalowym pilniczkiem sprzyja rozdwajaniu się płytek paznokciowych. Poznaj manikiur, który nie tylko szykownie upiększa, ale przede wszystkim dba o kondycję paznokci.
Odpowiednie kształty
Zarówno szerokie, jak i wąskie paznokcie możesz lekko zaokrąglić i nadać im formę "migdałka", a białą emalią pomalować końcówki półksiężyce.

Jeśli lubisz paznokcie w kształcie prostokątów, opiłuj je na prosto (po bokach lekko zaokrąglij), a końcówki zaakcentuj paseczkami białego lakieru.
Najmodniejszy manikiur ekologiczny robi się na krótszych płytkach paznokciowych tak, aby jaśniejsze końcówki udawały naturalne. Uwaga! Jeśli rozdwajają ci się paznokcie, biała emalia szybko będzie odpryskiwać. Dlatego najpierw zaaplikuj im kurację, by się wzmocniły, a dopiero potem możesz zdecydować się na zrobienie manikiuru. Maluj paznokcie bezbarwnym lakierem odżywką z witaminami i ekstraktem z gumy przez 3-4 tygodnie.

Dowiedz się więcej na temat: paznokcie | ekologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje