Ekologiczny manikiur

Paznokcie pięknie się błyszczą i mają estetyczne białe końcówki. Taki manikiur jest prawdziwą ozdobą dłoni na każdą okazję. Tajemnica tak pięknego efektu tkwi w połączeniu tzw. french manicure z biologicznym.

Błyszczące paznokcie? To proste - ekologiczny manikiur.
Błyszczące paznokcie? To proste - ekologiczny manikiur.Świat kobiety

Ten pierwszy polega na malowaniu paznokci pastelową emalią, a ich końcówek białą. W drugim zwraca się uwagę na delikatne traktowanie paznokci i nieszkodzenie im. Nie używa się więc metalowych narzędzi: pilniczka, nożyczek i cążek do usuwania skórek.

To właśnie zbyt głębokie wycinanie skórek osłabia tzw. macierz paznokci i przez to mają one poprzeczne głębokie bruzdy. Natomiast skracanie nożyczkami i piłowanie metalowym pilniczkiem sprzyja rozdwajaniu się płytek paznokciowych. Poznaj manikiur, który nie tylko szykownie upiększa, ale przede wszystkim dba o kondycję paznokci.
Odpowiednie kształty
Zarówno szerokie, jak i wąskie paznokcie możesz lekko zaokrąglić i nadać im formę "migdałka", a białą emalią pomalować końcówki półksiężyce.

Jeśli lubisz paznokcie w kształcie prostokątów, opiłuj je na prosto (po bokach lekko zaokrąglij), a końcówki zaakcentuj paseczkami białego lakieru.
Najmodniejszy manikiur ekologiczny robi się na krótszych płytkach paznokciowych tak, aby jaśniejsze końcówki udawały naturalne. Uwaga! Jeśli rozdwajają ci się paznokcie, biała emalia szybko będzie odpryskiwać. Dlatego najpierw zaaplikuj im kurację, by się wzmocniły, a dopiero potem możesz zdecydować się na zrobienie manikiuru. Maluj paznokcie bezbarwnym lakierem odżywką z witaminami i ekstraktem z gumy przez 3-4 tygodnie.

Subtelne kolory

Wybierz taki lakier, który będzie najlepiej współgrał z naturalnym kolorem skóry twoich dłoni. Jeśli jest ona blada lub oliwkowa, świetnie będzie wyglądał beżowy, kremowy matowy i odcienie bieli. Do karnacji brzoskwiniowej czy złocistej pasują ciepłe odcienie różu, beżu, np. różowy beż, jasny łososiowy; a do różowej - odcienie bardzo jasnego różu, np. jasnoróżowa perła.

Lekcja malowania paznokci w stylu eko

Elegancki manikiur powinien być zrobiony perfekcyjnie. Oprzyj obie dłonie o blat stołu - wtedy uda ci się precyzyjnie polakierować paznokcie. Białe paski maluj końcem pędzelka - jednym ruchem od boku do boku. Możesz skorzystać z gotowych szablonów (są w zestawach do french). Naklej je na paznokcie powyżej końcówki i maluj. Potem odklej. Jeśli nie umiesz równo zrobić końcówek, umaluj je od spodu białą kredką, a paznokcie pastelową emalią.

• Nadaj kształt pilniczkiem - Paznokcie piłuj od boku w kierunku środka i boku - zawsze w jedną stronę. Boki delikatnie zaokrąglij.

• Odsuń skórki - Mocz palce w ciepłej wodzie przez 5 minut. Potem niezbyt mocno odsuwaj patyczkiem skórki wokół paznokci.

• Pomaluj końcówki - Jasne końcówki paznokci maluj białym lakierem. Nabieraj go na pędzelek niedużo - to ułatwi ci malowanie.

• Polakieruj paznokcie - Gdy biała emalia wyschnie, pociągnij pastelowym lakierem całe paznokcie - od ich wzrostu po końcówki.

• Połysk - Poczekaj, aż paznokcie wyschną i pokryj je warstwą bezbarwnego lakieru. Na koniec wmasuj w skórki oliwkę.

Świat kobiety
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas