Reklama

Reklama

Ewa Chodakowska radzi: zacznij od przejrzenia lodówki

Trenerka Ewa Chodakowska wszystkim, którzy chcą się odchudzać, radzi zacząć od przejrzenia lodówki. Po pierwsze, należy pozbyć się słodyczy i przekąsek, a postawić na owoce i warzywa. W lodówce mam być kolorowo.

Zdaniem trenerki zacząć trzeba od przejrzenia lodówki i szafek w domu. Trzeba pozbyć się się wszystkiego, co niezdrowe, wzbogacone cukrem, tuczące, radzi trenerka na swoim facebookowym profilu.

- Nie trzymaj słodyczy i przekąsek w domu. Jedynie gorzka czekolada może się przydać. Pożegnaj się z owocowymi jogurtami, przetworzonymi wędlinami i serami - radzi trenerka. Żeby nie było zbyt smutno po rozstaniu z ulubionymi przysmakami, Chodakowska podpowiada, czym je zastąpić.

- Jak już opróżnisz lodówkę z przetworzonej żywności, zaopatrz ją na nowo zdrowszymi zamiennikami. Postaraj się, aby przeważały w niej świeże warzywa i owoce. Dobrej jakości, najlepiej od lokalnego dostawcy - im mniej atrakcyjne dla oka, te owoce i warzywa, tym lepiej. Za każdym razem, kiedy otworzysz lodówkę, twój mózg będzie rejestrował żywe kolory - wyjaśnia trenerka.

Reklama

A co, jeśli nagle zapragniemy zjeść coś słodkiego? I na to Chodakowska ma radę. 

- Jeżeli weźmie cię ochota na deser lub niespodziewani goście wparują do domu, zawsze możesz zrobić zdrowszy alternatywny poczęstunek... pudding z chia, który zrobisz w 15 minut! Możesz dodać jogurt, banana, posypiesz deser migdałami, orzechami, kokosem czy cząstkami gorzkiej czekolady - podaje przepis trenerka, zapewniając, że goście na pewno będą zachwyceni. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy