Reklama

Reklama

Ewa Chodakowska: trening grupowy jest lepszy niż indywidualny

Jedni wolą trenować indywidualnie w ciszy i skupieniu, inni wolą energię grupy. "Podczas wspólnego treningu na pewno łatwiej dotrwać do końca, bo możemy motywować się wzajemnie" - przekonuje PAP Life Ewa Chodakowska, która w niedzielę poprowadziła otwarty trening.

O tym, dlaczego warto trenować w grupie i w czym trening grupowy jest lepszy od indywidualnego opowiedziała PAP Life Ewa Chodakowska

Reklama

- Podczas wspólnego treningu na pewno łatwiej dotrwać do końca, bo możemy motywować się wzajemnie. Zatem treningi grupowe naładowane są motywacją i pozytywną energią, a po skończonym treningu poczuciem, że wszyscy się wspieraliśmy - przekonuje popularna trenerka fitness.

Podczas treningu indywidualnego ścigamy się sami ze sobą. Kiedy trenuje się grupowo, mogą wystąpić porównania, że ktoś robi coś lepiej albo gorzej. Chodakowska przekonuje, że jej programy treningowe rozliczane są na czas, a nie na liczbę powtórzeń. 

- W zależności od tego, czy osoba jest początkująca, czy też zaawansowana może wykonać mniejszą lub większą liczbę powtórzeń. Trening grupowy na pewno daje ogromną ilość pozytywnej energii i dużą dawkę motywacji, dlatego warto spróbować - mówi trenerka.

W niedzielę Chodakowska wraz ze swoim mężem Lefterisem Kavoukisem podczas Artis Sport & Family Open Day poprowadziła otwarty trening. Dlaczego warto brać udział w takich wydarzeniach?

- Zawsze warto wziąć udział, kiedy jest szansa na aktywność fizyczną. Nie ma lepszego sposobu na relaks niż trochę ruchu na świeżym powietrzu. Co do samego treningu - skupięliśmu się na treningu cardio, wzbogaconym o ćwiczenia angażujące całe ciało - opisuje Chodakowska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje