Reklama

Fryzura do spania: Co zrobić, żeby rano włosy pięknie wyglądały?

Nie lubisz spędzać dużo czasu na układaniu włosów po przebudzeniu? Zastanawiasz się, co zrobić, żeby rano włosy wyglądały ładnie, bez konieczności ich mycia? To wcale nie jest takie trudne...

Dzięki odpowiedniemu ułożeniu włosów do spania, po przebudzeniu możesz mieć loki, fale lub włosy proste. Warto jednak wiedzieć, jak chronić włosy w czasie snu oraz jakie fryzury wykonać przed położeniem się do łóżka, aby uzyskać pożądany efekt. 

Dobór odpowiedniej fryzury do spania to wbrew pozorom ważna kwestia. W wielu salonach fryzjerskich można usłyszeć, że rozpuszczone włosy na noc to nie jest dobry pomysł. 

W nocy każdy z nas zmienia swoją pozycję - średnio 20-30 razy. Podczas tych ruchów włosy są podatne na zagniecenie, uszkodzenia, wyrywanie i kruszenie. W efekcie "rozpuszczona" fryzura do spania po przebudzeniu nie wygląda zachwycająco. Na szczęście możesz zastosować kilka trików, dzięki którym twoja czupryna będzie ładnie prezentować się o poranku, a sama nie stracisz zbyt wiele czasu na ich układanie. 

Reklama

Jak ułożysz fryzurę, by chronić włosy podczas snu?

Załóż satynowy czepek do spania - to jeden z bardzo przydatnych rekwizytów dla wszystkich posiadaczek loków. Podczas snu często struktura włosów kręconych ulega zniekształceniu, a rano zwyczajnie źle się prezentują. Dzięki czepkowi zminimalizujemy tarcie włosów o poduszkę, które dodatkowo nie będą się puszyć. Po nocy w satynowym czepku fale i loki na głowie same ładnie się ułożą.

Jeśli czepek wydaje się mało przyjemną opcją do snu, zawsze możesz zainwestować w zmianę poszewek na poduszkach na satynowe. Satyna to materiał, który z pewnością zmniejszy uszkodzenia struktury włosa tworzące się w trakcie snu. 

Jak związać włosy, by uzyskać włosy kręcone?

Jeśli chcesz uzyskać efekt loków tuż po przebudzeniu, ale nie masz czasu, by stylizować fryzurę o poranku, możesz wybrnąć z tej sytuacji. Aby otrzymać efekt delikatnego skrętu, przed snem, zaraz po umyciu włosów zwiąż je w warkocz. Nie musisz mocno ich zaplatać - luźniejszy warkocz będzie bardziej komfortowy, a efekt loków naturalny i delikatny.

Alternatywą warkocza do snu może być kok. On również sprawi, że włosy ładnie się pokręcą. Najlepiej zrób go na czubku głowy - będzie ci wygodniej, a fryzura nabierze objętości. Warto jednak pamiętać o tym, by włosy oplatały gumkę i aby wszystkie były zebrane do koka. W przeciwnym razie pasma z niego wystające mogą się nie pokręcić i będą odróżniać się od pozostałych.

Jak związać włosy na noc, żeby rano były proste?

Marzysz, by o poranku twoje włosy były proste? Jeśli nie jesteś posiadaczką naturalnie "sztywnych" i prostych kosmyków, sprawa może być utrudniona. Kobieta, która na co dzień ma burzę loków na głowie, dzięki fryzurze do snu nie powstrzyma kręcenia się kosmyków. Jeśli jednak twoje włosy nie mają takich podatności, możesz spróbować związać je w kucyk. Zrób go na czubku głowy, a włosy przerzuć przez poduszkę, tak aby na nich nie leżeć -  dzięki temu włosy o poranku będą miały większą objętość. Jeśli chcesz wykonać fryzurę do spania, która zapewni ci proste włosy, koniecznie wysusz je zaraz po myciu.  Podczas suszenia "wyciągaj" pasma używając szczotki do modelowania. Suche włosy są zdecydowanie mniej podatne na ponowne odkształcenia.

O tym nie możesz zapomnieć:

1. Dokładnie wysusz włosy przed snem - wilgotne są bardziej narażone na uszkodzenia podczas snu.
2. Podczas zaplatania włosów nie ściskaj zbyt mocno gumki, ale luźno je upinaj - w ten sposób nie narazisz włosów na uszkodzenia.
3. Używaj grubych frotek, zamiast gumek z metalowymi elementami. Te drugie mogą zahaczać się o kosmyki i je wyrywać 
4. Pamiętaj, by nie zasypiać z ręcznikiem na głowie - w trakcie kilku godzin snu w mokrych włosach mogą mnożyć się bakterie. Ponadto bardziej się wtedy niszczą, a rano dużo gorzej jest je ułożyć. Często też po śnie z tzw. turbanem na głowie, włosy wyglądają, jakby poprzedniego dnia wcale nie były umyte.
5. Przed wysuszeniem włosów nie pocieraj ich mocno ręcznikiem. Delikatnie odsącz nadmiar wody poprzez przyciskanie go do głowy, tak aby nie naruszać struktury włosów.

Seksowne uczesanie do spania?

Fryzura jaką układasz przed snem ma duże znaczenie, jeśli chcesz zrobić wrażenie na partnerze i poczuć się seksowniej. Według większości mężczyzn kobiety lepiej prezentują się w naturalnie rozpuszczonych włosach. Stosując dodatkowe triki, możesz jednak sprawić, że twoje włosy będą wyglądać w łóżku jeszcze lepiej. Co więc zrobić?

Zdecydowanie rozpuść włosy - w tej formie podkreślą tradycyjnie rozumianą kobiecość. Dodatkowo podczas kontaktów z partnerem, gdy włosy są swobodnie rozpuszczone, mogą przyjemnie go łaskotać. 

Jeśli chcesz jeszcze bardziej się postarać i nie kłaść do łóżka w niesfornych włosach, wymodeluj je. Dzięki temu fryzura nabierze objętości i ładniejszego kształtu, nie pozbawiając przy tym naturalności.

Po umyciu włosów, nałóż nawilżającą odżywkę. Dzięki niej włosy będą miękkie w dotyku oraz bardziej pachnące - mężczyźni to uwielbiają. 

Zrezygnuj z lakieru do włosów, żeli czy pianek. Być może dzięki temu dłużej utrzymałby się efekt ich modelowania, ale w dotyku będą na pewno bardziej szorstkie, sztywne, a nawet nieprzyjemne.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy