Reklama

Reklama

Fryzura do spania: Co zrobić, żeby rano włosy pięknie wyglądały?

Nie lubisz spędzać dużo czasu na układaniu włosów po przebudzeniu? Zastanawiasz się, co zrobić, żeby rano włosy wyglądały ładnie, bez konieczności ich mycia? To wcale nie jest takie trudne...

Dzięki odpowiedniemu ułożeniu włosów do spania, po przebudzeniu możesz mieć loki, fale lub włosy proste. Warto jednak wiedzieć, jak chronić włosy w czasie snu oraz jakie fryzury wykonać przed położeniem się do łóżka, aby uzyskać pożądany efekt. 

Reklama

Dobór odpowiedniej fryzury do spania to wbrew pozorom ważna kwestia. W wielu salonach fryzjerskich można usłyszeć, że rozpuszczone włosy na noc to nie jest dobry pomysł. 

W nocy każdy z nas zmienia swoją pozycję - średnio 20-30 razy. Podczas tych ruchów włosy są podatne na zagniecenie, uszkodzenia, wyrywanie i kruszenie. W efekcie "rozpuszczona" fryzura do spania po przebudzeniu nie wygląda zachwycająco. Na szczęście możesz zastosować kilka trików, dzięki którym twoja czupryna będzie ładnie prezentować się o poranku, a sama nie stracisz zbyt wiele czasu na ich układanie. 

Jak ułożysz fryzurę, by chronić włosy podczas snu?

Załóż satynowy czepek do spania - to jeden z bardzo przydatnych rekwizytów dla wszystkich posiadaczek loków. Podczas snu często struktura włosów kręconych ulega zniekształceniu, a rano zwyczajnie źle się prezentują. Dzięki czepkowi zminimalizujemy tarcie włosów o poduszkę, które dodatkowo nie będą się puszyć. Po nocy w satynowym czepku fale i loki na głowie same ładnie się ułożą.

Jeśli czepek wydaje się mało przyjemną opcją do snu, zawsze możesz zainwestować w zmianę poszewek na poduszkach na satynowe. Satyna to materiał, który z pewnością zmniejszy uszkodzenia struktury włosa tworzące się w trakcie snu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje