Reklama

Reklama

Fryzura idealna

Nie masz idealnych kształtów twarzy? Nie szkodzi. Nawet przy pyzatej buzi możesz dobrać korzystną dla siebie fryzurę, która wysmukli twoje rysy.

Zanim zdecydujesz się na radykalne rozwiązanie w postaci strzyżenia, spróbuj wcześniej poeksperymentować z różnymi uczesaniami. A nuż okaże się, że wystarczyło zrobić przedziałek w innym miejscu albo zrezygnować z zakładania włosów za uszy, a twarz wysubtelnieje.

Reklama

Pamiętaj przy tym, że przy twarzy okrągłej czeszemy się tak, aby długie kosmyki włosów lub przycięte w pazurki zachodziły na policzki. Twarz kwadratowa wydłuży się dzięki dużej ilości włosów na czubku głowy lub wysoko upiętemu kucykowi bądź kokowi. Przy buzi trójkątnej włosy skracamy, tak aby sięgały brody i były na dole wystrzępione lub nastroszone.

Jeśli sama zmiana uczesania nie wiele dała i nadal nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu, pomyśl o nowym kolorze włosów.

Nie rzucaj się jednak na czernie lub inne intensywne odcienie w nadziei, że te wyszczuplą twoje rysy. Twoja twarz nie dość, że wcale dzięki nim się nie zmniejszy, to jeszcze bardziej będzie przyciągać uwagę. Jasne, spokojne barwy są w takim przypadku bezpieczniejsze, a przy tym rozjaśniają twarz, maskując jej niedoskonałości.

Jeśli ani inne uczesanie, ani farbowanie nie przyniosły spodziewanego efektu, warto zdecydować się na strzyżenie. Oczywiście najtrudniej będzie zrezygnować z włosów długich na rzecz zupełnie krótkich. Jeśli nie jesteś zbyt wysoka, a przy tym twoje włosy są nastroszone, napuszone, nie zastanawiaj się długo nad ich skróceniem. Z kolei przy zbyt pełnej buzi nie myśl o jeżyku - przy tak krótkich włosach twoje rysy będą bardziej uwydatnione. Włosy gładko zaczesane też się wtedy nie sprawdzą.

Warto także wypróbować różne warianty grzywki. Ta prosta, równoległa do brwi będzie dobrze wyglądać jedynie przy twarzy owalnej. Grzywki ukośne, asymetryczne, pazurki - to dobra propozycja dla twarzy mniej pociągłych.

Poszukując dla siebie najlepszej fryzury, nie żałuj pieniędzy na dobrego fryzjera. Nawet najbardziej wystrzałowe ciuchy i nienaganny makijaż na nic się zdadzą, jeśli na głowie będziesz miała byle co. Dobrze dobrana fryzura może za to skutecznie odwrócić uwagę od mniej doskonałej reszty.

Dowiedz się więcej na temat: włosy | Rysy | fryzury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje