Reklama

Reklama

Fryzura ukryje mankamenty urody

Kasia Poniatowska-Miłek z salonów Milek Design radzi, jak uczesaniem sprytnie zakamuflować to, czego nie lubisz.

Zakryje wysokie czoło

Najlepszym sposobem na ukrycie wysokiego czoła jest grzywka. Jej formę i gęstość dobieramy do rodzaju włosów oraz kształtu twarzy.

Propozycje dla ciebie:

Długa, prosta i zaczesana na bok sprawdzi się przy owalnej buzi o regularnych rysach oraz dość bujnych włosach. Jeśli nie chcesz ich ścinać, możesz ją nawet zamarkować, robiąc przedziałek na boku, przysłaniając czoło jednym grubym pasmem i zakładając je za ucho. Przy mniej gęstych włosach oraz ostrych rysach twarzy wybierz grzywkę lekko wycieniowaną i nastroszoną. Zaczesuj ją do przodu lub na bok. Na delikatnie cieniowaną, sięgającą brwi zdecyduj się, jeśli masz okrągłą buzię i naturalnie proste, cienkie włosy.

Reklama

Tego unikaj: Zaczesywania włosów do góry oraz przedziałków pośrodku.

Wyszczupli pełne policzki

Jeśli masz okrągłą twarz, twoje włosy powinny być ułożone w taki sposób, by lekko ją przysłaniać. Dzięki temu będzie się wydawała smuklejsza.

Propozycje dla ciebie:

Przy długich włosach świetnie sprawdzi się stopniowanie wokół twarzy. Pasma o różnej długości cieniowane od połowy ucha do końca brody będą wtedy zachodzić na pełne policzki. Półdługie włosy we wszelkich uczesaniach typu bob czesz z przedziałkiem na boku. Wówczas włosy będą wdzięcznie opadać na twarz, optycznie wyszczuplając ją z jednej strony. Krótkie fryzury powinny mieć tzw. pazurki. Mocno wycieniowane pasma zaczesane do przodu, na policzki, skutecznie wysmuklą boki okrągłej twarzy.

Tego unikaj: Upięć z gładko zaczesanych włosów, zakładania pasm za uszy, krótkich cięć na jeżyka.

Schowa odstające uszy

Odpowiednie uczesanie w tym przypadku wcale nie musi oznaczać długich, rozpuszczonych włosów. Wystarczy, że będzie choć trochę zakrywać górną połowę uszu.

Propozycje dla ciebie:

Krótkie, wycieniowane włosy zaczesane na policzki zapewnią wystarczający kamuflaż. Ważne jest jednak, żeby pasma na wysokości uszu nie były zbyt mocno wydegażowane, inaczej uszy może być widać przez włosy. Przy długości do obojczyków warto pokusić się o delikatne wystopniowanie włosów wokół twarzy. Wywinięte w różne strony końce skutecznie ukryją uszy. Cięcie na pazia ułóż, wywijając końce włosów na zewnątrz. Dzięki temu uszy będą wystarczająco zakryte, a ty będziesz mogła wyeksponować kolczyki.

Tego unikaj: Upinania włosów do góry, krótkich fryzur odsłaniających uszy.

Zamaskuje podbródek

Podwójny podbródek lub nieostry owal twarzy najprościej zakryć włosami. Można go też optycznie zrównoważyć, przy- ciągając uwagę do tego, co dzieje się na czubku głowy.

Propozycje dla ciebie:

Przy długich i delikatnych włosach dobrze sprawdzi się lekkie wycieniowanie pasm wokół twarzy (od wysokości brody do końca szyi) i podwijanie ich pod spód. Jeśli masz krótsze włosy, wybierz boba w stylu lat 60. Ładnie wymodelowany tył fryzury z włosami krótszymi na karku i mocno uniesionymi na czubku głowy odwróci uwagę od podbródka. Jeśli twoje włosy są zdrowe i gęste, możesz wybrać klasycznego boba o długości do końca szyi. Ścięte idealnie prosto, lekko podwinięte pod spód końcówki, zasłonią newralgiczne miejsca.

Tego unikaj: Gładkich upięć, zakładania włosów za uszy, cięć poniżej linii brody.

Zakamufluje zbyt duży nos

Jeśli masz zbyt duży, za długi lub za szeroki nos, twoja fryzura powinna odwracać od niego uwagę. Im więcej dzieje się wokół twarzy, tym lepiej.

Propozycje dla ciebie:

Klasyczny bob z równych i prostych włosów nie byłby dobrym rozwiązaniem. Jednak gdy lekko wycieniujesz pasma przy twarzy i wywiniesz je na zewnątrz, poszerzysz ją dokładnie na wysokości nosa i odwrócisz od niego uwagę. Efekt wzmocnią wywinięte końcówki włosów. Dzięki mocno uniesionym u nasady włosom głowa wydaje się większa. To sprawia, że nos staje się optycznie mniejszy. Długa grzy wka przykuwa uwagę do oczu. Wycieniowane, nastroszone zawadiacko pasma skutecznie przyciągają wzrok, tym samym odwracając uwagę od nosa.

Tego unikaj: Uczesań z prostych, gładkich włosów oraz ciasnych upięć.

Wydłuży krótką szyję

Szyja będzie się wydawała dłuższa, jeśli ją odsłonimy. Twoja fryzura powinna mieć kształt odwróconego trójkąta: mieć szerszą górę i węższy dół.

Propozycje dla ciebie:

Przy krótkich włosach wybierz fryzurę z pasmami dłuższymi na czubku głowy i mocno wycieniowanymi od skroni w dół. Przy modelowaniu górę włosów zawsze unoś u nasady. Najszybszy sposób na wydłużenie szyi - zbierz włosy! Upnij je luźno na czubku głowy, tak, by kosmyki wokół upięcia były lekko roztrzepane. Średniej długości włosy podetnij tak, by przód był dłuższy i lekko wydegażowany. Dzięki temu fryzura będzie węższa w dolnej partii, co sprawi wrażenie, że szyja jest dłuższa i szczuplejsza. Włosy powinny sięgać tuż za linię szczęki.

Tego unikaj: Cięć, przy których włosy przecinają szyję w połowie lub ją zasłaniają.

Zatuszuje zmarszczki i opadające powieki

Sięgająca brwi, delikatnie cieniowana grzywka przysłania pionowe i poziome bruzdy na czole. Dodaje też całej twarzy młodzieńczego uroku. Ważna rada: Pilnuj, by pozostałe włosy nie sięgały dalej niż do końca szyi. Inaczej dodadzą lat.

Propozycje dla ciebie:

Zaczesane na bok, długie kosmyki grzywki przykrywają opadające powieki i smutne kąciki oczu. Ważna rada: Jeśli nie wyobrażasz sobie siebie w krótkiej fryzurze, taką asymetryczną grzywkę możesz też nosić z nieco dłuższymi włosami. Pazurki wokół twarzy świetnie maskują zmarszczki, a zaokrąglony kształt fryzury poprawia owal twarzy i profil. Ważna rada: Przy takim cięciu nie rób przedziałka. Włosy powinny rozchodzić się promieniście wokół punktu na czubku głowy. Mocno cieniowane i lekko nastroszone pasma na wysokości oczu skutecznie odwracają uwagę od kurzych łapek. Ważna rada: Jeśli masz ciemne włosy, zdecyduj się na lekkie rozjaśnienie samych końców - to wzmocni odmładzający efekt fryzurki. Delikatne loczki łagodzą ostre rysy, bruzdy nosowo-wargowe oraz te biegnące od kącików ust w dół (tzw. linie marionetki) Ważna rada: Gdy twoje włosy są bardzo proste i ciężko byłoby je nakręcić, możesz zrobić lekką trwałą tylko na pasmach przy twarzy.

Kobieta i życie
Dowiedz się więcej na temat: fryzura | mankamenty urody | design | fryzury | delikatne | szyja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy