Reklama

Reklama

Fryzury dobrane do kształtu twarzy Polek

Okrągła? Kwadratowa? Podłużna? Do każdego typu twarzy można tak wystylizować włosy, by skorygować owal i dodać sobie urody. Radzimy wraz z ekspertem, jak podkreślić uczesaniem to, co w naszej twarzy najpiękniejsze.

Twarz owalna

Przy tak harmonijnym kształcie twarzy można dobrać dowolną fryzurę. Loki, fale lub włosy uniesione na czubku sprawią, że twarz wyda się drobniejsza. Natomiast proste, dłuższe włosy nieco ją powiększą.

Puszyste loczki

Reklama

Tę fryzurę mogą wybrać kobiety, które mają włosy podatne do kręcenia się. Sprężyste, delikatne loki zaczesujemy do góry i puszczamy luźno bokiem. Loki nachodzą na twarz, ale piękny owal twarzy jest cały czas wyeksponowany.

Jak to zrobić? W wilgotne włosy wcieramy fluid do loków. Suszymy głowę pochyloną do dołu. Włosy ugniatamy dłońmi. Dla uzyskania mocniejszego skrętu można je nawinąć na wałki.

Niesforne pazurki

Swobodnie opadające niesforne kosmyki delikatnie osłaniają czoło, ale nie zasłaniają regularnych rysów. Pozorny nieład dodaje fryzurze lekkości. Kontrast pomiędzy takim uczesaniem i regularnym owalem podkreśla kształt twarzy.

Jak to zrobić? Po u myciu suszymy włosy w różnych kierunkach, cały czas przeczesując je szczotką. Następnie za pomocą pasty do stylizacji układamy pasemka na boki i do przodu.

Modna asymetria

Nowoczesna fryzura dla pań, które lubią proste włosy. Długa asymetryczna grzywa powinna być ścięta przez fryzjera tak, aby można ją było przeczesywać na obie strony. Ozdobą uczesania są pasemka w formie flamboyagu, czyli trójwymiarowej koloryzacji.

Jak to zrobić? W wilgotne włosy (odciśnięte po umyciu w ręcznik) wgniatamy piankę. Tył i boki wyczesujemy na prosto. Natomiast grzywę najlepiej nawinąć na grubą okrągłą szczotkę i wysuszyć do przodu. Na zakończenie całą fryzurę utrwalamy mocnym lakierem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje