Reklama

Reklama

Fryzury dobrane do kształtu twarzy Polek

Okrągła? Kwadratowa? Podłużna? Do każdego typu twarzy można tak wystylizować włosy, by skorygować owal i dodać sobie urody. Radzimy wraz z ekspertem, jak podkreślić uczesaniem to, co w naszej twarzy najpiękniejsze.

Twarz owalna

Przy tak harmonijnym kształcie twarzy można dobrać dowolną fryzurę. Loki, fale lub włosy uniesione na czubku sprawią, że twarz wyda się drobniejsza. Natomiast proste, dłuższe włosy nieco ją powiększą.

Puszyste loczki

Tę fryzurę mogą wybrać kobiety, które mają włosy podatne do kręcenia się. Sprężyste, delikatne loki zaczesujemy do góry i puszczamy luźno bokiem. Loki nachodzą na twarz, ale piękny owal twarzy jest cały czas wyeksponowany.

Jak to zrobić? W wilgotne włosy wcieramy fluid do loków. Suszymy głowę pochyloną do dołu. Włosy ugniatamy dłońmi. Dla uzyskania mocniejszego skrętu można je nawinąć na wałki.

Reklama

Niesforne pazurki

Swobodnie opadające niesforne kosmyki delikatnie osłaniają czoło, ale nie zasłaniają regularnych rysów. Pozorny nieład dodaje fryzurze lekkości. Kontrast pomiędzy takim uczesaniem i regularnym owalem podkreśla kształt twarzy.

Jak to zrobić? Po u myciu suszymy włosy w różnych kierunkach, cały czas przeczesując je szczotką. Następnie za pomocą pasty do stylizacji układamy pasemka na boki i do przodu.

Modna asymetria

Nowoczesna fryzura dla pań, które lubią proste włosy. Długa asymetryczna grzywa powinna być ścięta przez fryzjera tak, aby można ją było przeczesywać na obie strony. Ozdobą uczesania są pasemka w formie flamboyagu, czyli trójwymiarowej koloryzacji.

Jak to zrobić? W wilgotne włosy (odciśnięte po umyciu w ręcznik) wgniatamy piankę. Tył i boki wyczesujemy na prosto. Natomiast grzywę najlepiej nawinąć na grubą okrągłą szczotkę i wysuszyć do przodu. Na zakończenie całą fryzurę utrwalamy mocnym lakierem.

Twarz podłużna

Wysokie czoło ozdabiamy dłuższą grzywką, prostą lub asymetryczną. Wybieramy fryzury nie dłuższe niż do ramion, z falami lub loczkami. Bezpieczniej będzie zrezygnować z włosów długich i prostych, bo wydłużają twarz.

Wywinięte fale

Fryzura do ramion, idealnie dopasowana do kształtu twarzy. Długa grzywka została równo przycięta na wysokości brwi. Zasłania wysokie czoło i wyrównuje proporcje twarzy.

Jak to zrobić? Na wilgotne włosy nakładamy lotion unoszący kosmyki od nasady. Przed suszeniem możemy nawinąć włosy na grube wałki. Jeśli jednak są podatne na kręcenie się, wystarczy je wywinąć na szczotce (w kierunku od twarzy i do tyłu) podczas suszenia.

Fruwające pasemka

Niesforne, skierowane na boki kosmyki subtelnie poszerzają owal twarzy. Długa grzywka, ułożona na bok nad brwiami, osłania czoło. Odpowiednio wycieniowane włosy dodają delikatności i ułatwiają modelowanie.

Jak to zrobić? Aby wystylizować tę fryzurę, we włosy odciśnięte po myciu ręcznikiem wcieramy piankę albo fluid do loków. Suszymy głowę, jednocześnie ugniatając włosy dłońmi. Potem wywijamy je na szczotce ku tyłowi, a grzywkę na jedną stronę do przodu. Następnie wszystko roztrzepujemy i utrwalamy efekt lakierem.

Twarz okrągła

Do okrągłej buzi pasują proste, długie włosy. Ładnie wyglądają też krótkie, proste lub lekko falowane, jeżeli są uniesione na czubku, by wydłużały twarz. Lepiej unikać loków oraz przedziałka pośrodku.

Delikatnie tapirowane

Nie trzeba zapuszczać włosów, by wyszczuplić okrągłą twarz. Krótka fryzura z bocznym przedziałkiem i uniesioną górą wydłuża optycznie owal. Gęsta grzywka jest wycieniowana, a następnie wymodelowana na ukos. Dzięki temu osłania dosyć niskie czoło, nie stwarzając wrażenia ciężkości.

Jak to zrobić? Usztywniamy nieco włosy za pomocą pianki aplikowanej na wilgotne kosmyki. Następnie suszymy je do spodu i na prosto. Potem tapirujemy pasma na czubku głowy. Na koniec układamy grzywkę na bok.

Twarz kwadratowa

Idealne są fryzury, które optycznie "wyciągają" twarz. Pięknie wyglądają miękkie fale i loki. Najbardziej twarzowe są uczesania z przedziałkiem z boku. Jeśli grzywka, to częściowo odsłaniająca czoło.

Ułożone na bok

Uczesanie eleganckie i bardzo kobiece. Lekko podkręcone końce włosów wysmuklają owal. Odrobinę przysłonięte boki twarzy sprawiają, że kości policzkowe wydają się delikatniejsze. Asymetryczny przedziałek dopełnia całości.

Jak to zrobić? W lekko wilgotne włosy wgniatamy piankę. Wyznaczamy przedziałek z boku. Następnie modelujemy włosy na grubej, okrągłej szczotce, podwijając je do spodu. Fryzurę utrwalamy uelastyczniającym lakierem.

Łagodne fale

Sięgające do ramion puszyste włosy okalają twarz, przyciągając uwagę. Przedziałek z boku (może być nieregularny) idealnie pasuje do kształtu twarzy.

Jak to zrobić? W wilgotne włosy wgniatamy piankę dodającą objętości i suszymy z pochyloną głową. Następnie przeczesujemy je do przodu oraz na boki. Aby wymodelować loki, pasma na wysokości oczu chwytamy grubą prostownicą i prowadzimy ją do samego dołu, okręcając wokół osi. By utrwalić efekt połamanych fal, spryskujemy je solą teksturyzującą i ugniatamy dłońmi.

Magdalena Falana, stylista fryzur ChicSPA, Chicmed


Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy