Fryzury, które dodają lat

Dobrze dobrana fryzura może zdziałać cuda - odejmuje lat, poprawia kształt twarzy, podkreśla zalety, np. duże oczy czy kształtną szyję. Zdarza się jednak, że nowe uczesanie okazuje się katastrofą. Przedstawiamy siedem fryzur, które postarzają.

Niedopasowane do kształtu twarzy cięcie lub zbyt nachalna koloryzacja może postarzeć nas o kilka lat!
Niedopasowane do kształtu twarzy cięcie lub zbyt nachalna koloryzacja może postarzeć nas o kilka lat!123RF/PICSEL

Za ciemne lub źle zafarbowane włosy

Odpowiedni kolor włosów to podstawa. Warto dobrać go do swojej karnacji. Jeżeli nie chcemy osiągnąć efektu postarzenia, unikajmy jaskrawych odcieni czerwieni. Kiepskim pomysłem są także róże, wiśnia czy burgund. Panie, które chcą odjąć sobie lat, powinny unikać także czerni, która podkreśla zmarszczki i nierówności na twarzy. Efekt zależy również od sposobu farbowania włosów. Postarzać może także jednolity kolor — zwłaszcza platynowy blond. Dlatego warto zastanowić się nad refleksami czy efektem sombre lub ombre. Będą one wyglądać znacznie naturalniej.

Proste włosy

Uważać trzeba także na prostownicę do włosów. Idealnie proste włosy to marzenie wielu z nas, jednak efekt nie zawsze jest zadawalający. Trzeba pamiętać o tym, że nienaturalnie proste włosy bardzo zaostrzają rysy twarzy, przez co podkreślać mogą także i zmarszczki. Jeżeli nie zależy wam na takim rezultacie, postawcie raczej na lekko wyprostowane włosy np. na szczotce. Dobrym pomysłem są także lekkie fale, które złagodzą rysy twarzy. 

Suche włosy czy rozdwojone końcówki nie wyglądają dobrze, zwłaszcza na długich włosach
Suche włosy czy rozdwojone końcówki nie wyglądają dobrze, zwłaszcza na długich włosach123RF/PICSEL

Długie włosy

Długość także ma znaczenie. Trzeba pamiętać o tym, że długie włosy mogą dodać nam kilka lat. Nie oznacza to jednak, że musimy obcinać je na bardzo krótko. Wiele zależy od ich kondycji i tego, czy są odpowiednio wypielęgnowane. Suche włosy czy rozdwojone końcówki nie wyglądają dobrze, zwłaszcza na długich włosach. Czasami dobrym wyjściem są półdługie np. lekko falowane włosy czy modny od kilku sezonów bob, który nadaje twarzy lekkości.

Kok i fryzury w stylu retro

Nie ma wątpliwości, że jedną z fryzur, która dodaje lat, jest klasyczny kok. Mocno zebrane do tyłu włosy odsłaniają całą twarz, w tym ewentualne zmarszczki. Warto pamiętać także o tym, że jest to fryzura wieczorowa. Oznacza to, że zwykle towarzyszy jej mocny makijaż oczu i ust, który także nadaje poważniejszy look. To samo dotyczy fryzur w stylu retro. Lekko tapirowane upięcia czy fryzury w stylu pin up, nie zawsze wyglądają dziewczęco. 

Bardzo krótkie fryzury u kobiet często postarzają
Bardzo krótkie fryzury u kobiet często postarzają123RF/PICSEL

Bardzo krótkie fryzury

Zdarza się, że dojrzałe panie ścinają włosy na bardzo krótko. Tego typu fryzura (choć z pewnością nie można jej odmówić wygody) nie zawsze jest jednak dobrym rozwiązaniem. Bardzo krótkim włosom czasami brakuje puszystości, przez co nieestetycznie opadają i przylegają do twarzy. Odsłaniają w ten sposób całą buzię, w tym także i zmarszczki. Po raz kolejny powtórzymy — planując nową fryzurę, należy wziąć pod uwagę także kondycję włosów.

Gęsta i prosta grzywka

Rysy twarzy zaostrzać może także bardzo gęsta i prosta grzywka. Na szczęście niewiele trzeba, aby lekko odświeżyć look. Wystarczy nieco przerzedzić grzywkę lub zaczesać ją na bok. Takie rozwiązanie nada dziewczęcego charakteru i sprawi, że nasza twarz będzie wyglądać młodziej.

Tzw. "duże" fryzury

Chodzi przede wszystkim o tapirowanie, duże loki i wszelkie fryzury, które układamy przy pomocy sporych ilości pianki do układania włosów i lakieru. Tego typu uczesania sprawiają, że wyglądamy nienaturalnie.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas