Reklama

Reklama

Gdy buzia się błyszczy

Cera mieszana i tłusta potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Odwdzięczy się perfekcyjnym wyglądem.

Właściwie ją oczyszczaj

Używaj przede wszystkim żeli i płynów micelarnych. Zrezygnuj za to ze śmietanek kosmetycznych - mają zbyt tłustą konsystencję. Unikaj wody chlorowanej, myj twarz przegotowaną letnią wodą lub mineralną. Stosuj toniki, przywracające odpowiednią kwasowość, oczywiście bezalkoholowe. Raz w tygodniu pokuś się o peeling: peel-off lub enzymatyczny.

Stosuj nawilżające kremy

Rano niezbędne są te matujące. Zapobiegną błyszczeniu się cery (zawierają składniki absorbujące nadmiar sebum). Zapewnią jej też odpowiednie nawodnienie. Unikaj ich natomiast wieczorem. W nocy skóra powinna odpocząć i zregenerować się, odbudowując warstwę ochronną. Lepszy będzie nawilżający lub odżywczy o lekkiej konsystencji.

Reklama

Nakładaj maseczki

Wybierz te o działaniu zwężającym pory i regulującym wydzielanie sebum. Jednocześnie nawilżają, wygładzają i poprawiają koloryt skóry. Nie stosuj ich jednak częściej niż 1-2 razy w tygodniu, by nie zaburzyć równowagi lipidowej skóry.

Odpowiednio się maluj

Z rozwagą wybieraj kosmetyki do makijażu. Powinny zawierać one m.in. glinki oraz krzemionkę, które wchłaniają nadmiar łoju i zapobiegają błyszczeniu się skóry. Pamiętaj też, by często myć (wodą z mydłem) gąbeczkę do nakładania podkładu czy pudru. Gromadzą się na niej bowiem bakterie.

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy