Reklama

Gdy chcesz farbować włosy

To popularny zabieg. Warto więc nie popełniać przy nim błędów

Naturalne

Zacznij od dobrania koloru farby do twojej urody. Weź pod uwagę oprawę oczu i odcień skóry. Jeśli jest ciepły, zdecyduj się również na ciepły odcień włosów. Gdy cera ma chłodny koloryt, postaw na chłodną tonację. Nigdy nie zmieniaj drastycznie koloru, np. z czarnego na blond lub odwrotnie. Zamiast upragnionej barwy możesz otrzymać zielonkawy lub żółto-rudy kolor. Rozsądnym rozwiązaniem będzie zmiana odcienia o kilka tonów.

Pamiętaj jaki preparat wybrałaś (chemiczny czy ziołowy). I właśnie taki wykorzystaj do następnego farbowania. W przeciwnym wypadku może cię czekać kolorystyczna, niestety, przykra niespodzianka.

Reklama

Siwe

Wraz z wiekiem włosy przestają produkować melaninę odpowiedzialną za ich kolor. Wtedy pasma zmieniają w siwe, beżowe lub białe. Wybierając odpowiednią farbę, możesz przywrócić im dawny wygląd. Zrezygnuj z tzw. szamponetek (efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu myć) na rzecz farb trwale koloryzujących. Nie skracaj czasu farbowania - keratynowa otoczka jest w takich włosach grubsza. Ważny jest również ich kolor - nie wszystkie nadają się do siwizny. Najlepiej wychodzą na niej blondy i brązy. Unikaj natomiast rudych odcieni - mogą dać zbyt intensywny, nienaturalny odcień.

Pamiętaj też o tzw. odsiwiaczach, pobudzających produkcję melaniny. Włosy odzyskają barwę stopniowo, a nie od razu jak po farbie.

Uważaj na:

Czas farbowania. Nie trzymaj farby dłużej niż zaleca producent. Gdy włosy są po trwałej, skróć go o 10 min.

Podrażnienia skóry głowy. Jeśli takie masz, poczekaj z koloryzacją, aż je wyleczysz.

Zabrudzenia skóry. Przed farbowaniem zabezpiecz ją tłustym kremem. Ewentualne plamy usuniesz mleczkiem lub tonikiem (zrób to od razu po zabiegu).

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy