Glinka: Doskonały kosmetyk i skuteczny lek
Powstała z pyłu wulkanicznego glinka bentoitowa dobroczynnie wpływa na naszą skórę, skutecznie leczy dolegliwości trawienne i oczyszcza organizm z toksyn. Ponadto pomaga przywrócić równowagę bakteryjną w jelitach, wykazuje właściwości podobne do antybiotyków i stanowi bogate źródło cennych minerałów, takich jak wapń, magnez, sód, żelazo i potas. Poznaj jej mniej lub bardziej nietypowe zastosowania.
Stosowanie glinki bentonitowej pomaga przy:
- Zaburzeniach trawienia (zaparcia, wzdęcia, zgaga)
- Alergiach skórnych, bliznach oraz wszelkiego rodzaju problemach skórnych
- Niedoborze minerałów i witamin (wspomaga ich przyswajanie)
- Zatruciach organizmu (skutecznie oczyszcza organizm i przywraca równowagę bakteryjną)
Jak korzystać z glinki leczniczej?
- Pamiętaj, że glinka nie powinna wchodzić w kontakt z przedmiotami metalowymi, ponieważ obniża to jej efektywność.
- Do mieszania jej z wodą używaj szklanych, drewnianych lub plastikowych misek i łyżek.
- W przypadku użytku wewnętrznego glinkę należy stosować godzinę po jedzeniu.
- Jeśli przyjmujesz leki, stosowanie glinki powinno być skonsultowane z lekarzem.
Okład na podrażnienia:
Pasta z glinki bentonitowej i wody może być stosowana przy różnego rodzaju podrażnieniach skórnych, takich jak wypryski, skaleczenia, ukąszenia owadów, oparzenia oraz przy egzemie czy łuszczycy. Jak ją aplikować? Najlepiej nałóż ją na podrażnioną skórę i pozostaw do wyschnięcia. Po godzinie zmyj ją w letnią wodą.
Maseczka:
Stosowanie maseczki dwa razy w tygodniu poprawia kondycję skóry twarzy. Sprawia, że jest ona gładsza i nabiera zdrowego wyglądu. Jak aplikować pastę? Nałóż ją na 20 minut, a następnie zmyj letnią wodą.
Kąpiel detoksykująca:
Do kąpieli warto dodać ¼ szklanki glinki. Działa oczyszczająco, pozwala się zrelaksować i wygładza skórę.
Pasta do zębów i płyn do płukania jamy ustnej:
Ze względu na zdolność wiązania metali ciężkich i toksyn oraz wysoką zawartość składników mineralnych glinka doskonale sprawdza się w roli naturalnej pasty do zębów. Delikatnie wybiela i remineralizuje szkliwo. Można ją również stosować do płukania jamy ustnej. Jak ją zastosować? Wymieszaj ½ łyżeczki glinki z ¼ szklanki wody, a następnie płucz jamę ustną przez ok. 2 minuty.
Okład na zapalenie sutków:
Przy infekcjach okład z glinki należy stosować na zmienione chorobowo miejsce i zmieniać co godzinę - do momentu, aż
dolegliwość zacznie się zmniejszać. Dodatkowo pomaga przyjmowanie witaminy C oraz tranu.
Posypka dla niemowląt:
Glinka działa kojąco na delikatną skórę dziecka. Zaleca się jej stosowanie w przypadku wystąpienia zaczerwienienia lub wysypki. Wystarczy wysypać glinkę - podobnie jak talk - na podrażnione miejsce. W przypadku poważniejszych podrażnień można przygotować okład z glinki i wody.
Poranne mdłości:
Napój przygotowany z ½ łyżeczki glinki oraz szklanki wody pomaga zminimalizować poranne mdłości podczas ciąży. Stosowanie glinki należy jednak skonsultować z lekarzem.
Oczyszczanie organizmu:
Napój przygotowany w proporcjach ½ łyżeczki glinki i szklanka wody skutecznie oczyszcza organizm, poprawia trawienie, dodaje energii, a także pozytywnie wpływa na kondycję skóry i paznokci.
Dla zwierząt:
Jeśli zwierzę domowe cierpi na biegunkę lub wymioty, warto dodać odrobinę glinki do miski z wodą. Dodatkowo zwiększy przyswajalność witamin i minerałów zawartych w pokarmie.