Reklama

Reklama

Gorzka sól epsom. Właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Sól Epsom od wieków jest powszechnie ceniona ze względu na swoje właściwości. Pozytywnie oddziałuje na organizm. Regeneruje i działa przeciwzapalnie, a dodatkowo znajduje również zastosowanie w kosmetyce. Czym jest i jak należy ją stosować?

Sól Epsom. Co to jest?

Sól Epsom, nazywana również solą gorzką lub angielską, to produkt, który ma mnóstwo cennych dla organizmu właściwości. 

Sól zawiera m.in. miedź, siarkę i magnez, wykazuje działanie antybakteryjne, regenerujące i antyłojotokowe, dzięki czemu jest cenna z punktu widzenia kosmetyki. 

Nazwa - sól Epsom wzięła się stąd, że odkryto ją w XVII wieku w Anglii, w pobliżu miejscowości o tej samej nazwie.

Sól epsom działanie i zastosowanie w kosmetyce

Sól Epsom pozytywnie wpływa na kondycję włosów, ponieważ ma właściwości przeciwłupieżowe, przeciwłojotokowe oraz regenerujące, dzięki czemu sprawia, że są mniej łamliwe i nie przetłuszczają się tak szybko. 

Reklama

Stosuje się ją również na trądzik, a także do kąpieli, ponieważ pomaga się zrelaksować i odstresować oraz działa pozytywnie na układ nerwowy i ruchowy.

Wykazuje też właściwości rozkurczowe i przeciwbólowe, więc osoby, które mają problem z mięśniami lub stawami, albo mają za sobą wzmożony wysiłek fizyczny, powinny spróbować ją stosować np. poprzez kąpiele w solance. 

Ludzie, którzy mają problem z brzydkim zapachem stóp, również powinni skorzystać z soli Epsom, gdyż działa ona przeciwgrzybiczo i bakteriobójczo, co pomaga pozbyć się problemu.

Sól Epsom dostępna jest na polskim rynku w różnych opakowaniach. Najczęściej są to 5-kilogramowe lub nawet większe wiaderka wypełnione cennym granulatem.

Czytaj również: 

Angela Merkel posługiwała się szyfrem? Wystarczy wejść do garderoby! 

Narodziny żmii. Niesamowite nagranie! 

Sara Egwu James polską reprezentantką na kolejną Eurowizję Junior!

Idealne placki z dyni. Porady! 

Zobacz także: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sól epsom | sól Epsom jak stosować | co to jest sól epsom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy