Reklama

Reklama

Hydrospinning - jazda w wodzie!

Lubisz jazdę na rowerze i pływanie? Nie chcesz rezygnować z żadnych z tych ćwiczeń? Postaw na hydrospinning!

Szukasz dobrego programu na odchudzanie, ale za każdym razem, gdy spędzasz czas na siłowni lub w klubie fitness podśpiewujesz refren hitu Maryli Rodowicz: "Ale to już było"? Spróbuj zatem czegoś nowego, zestawu ćwiczeń, których nigdy jeszcze nie wypróbowałaś!

Hydrospinning to połączenie jazdy na rowerze z ćwiczeniami w wodzie. Nie dość zatem, że wchodzisz do basenu, to jeszcze jeździsz na rowerze!

Skąd przyszła moda na aqua bike? Oczywiście z Zachodu! Początkowo ćwiczenia te zostały wprowadzone tylko w jednym klubie fitness w Poznaniu. Dziś niemal każde większe miasto w Polsce może pochwalić się podobną ofertą. A wszystko z myślą o klientach.

Reklama

Jakie efekty daje hydrospinning?

Jak łatwo się domyślić, jest to trening o charakterze wytrzymałościowym. W basenie znajdują się rowerki, ale nie byle jakie! Sprzęt został specjalnie skonstruowany do tego nietypowego treningu.

W dodatku każdy może dostosować intensywność ćwiczeń do własnych potrzeb i do indywidualnej kondycji.

Jeśli dodamy do tego rytmiczną, dynamiczną muzykę - szybko docenimy możliwości, jakie daje hydrospinning. A są one naprawdę spore, podczas jednego treningu można spalić od 600 do nawet 1200 kalorii! Przyznacie same, że brzmi to imponująco!

Zużyta energia to jednak nie wszystko. W czasie treningu kształtujemy także mięśnie. Podczas zwykłej jazdy na rowerze kształtują się mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Dzięki sesji w wodzie wzmacnia się także tarcie, dzięki czemu organizm musi pokonać zwiększony opór, jaki stawia woda.

Woda gwarantuje także niezwykle przyjemny masaż całego ciała. W efekcie, po kilku już sesjach hydrospinningu poprawia się nasza kondycja, spalony zostaje tłuszcz, a sylwetka jest ładnie modelowana.

Dla kogo hydrospinning?

Ale jazda na rowerze jest polecana nie tylko tym, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Z tej możliwości poprawienia własnej kondycji powinny też skorzystać osoby cierpiące na kłopoty z kręgosłupem, układem krwionośnym, sercem oraz z osteoporozą.

Każdy może skorzystać z możliwości, jakie daje połączenie treningu w wodzie i na rowerze, pod warunkiem jednak, że ćwiczenia odbędą się pod czujnym okiem instruktora. Dzięki niemu, mamy szanse przejść całą drogę od treningu od małej, po dużą intensywność.

Joanna Bielas, I.D.Media

IDmedia
Dowiedz się więcej na temat: jazda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy