Idealna fryzura - krótkie czy długie włosy?

Długie miękko spływające po ramionach fale czy krótka fryzurka z charakterem? To jeden z najpopularniejszych kobiecych dylematów. Nic dziwnego, obie wersje mają swoje wady i zalety.

article cover
Getty Images/Flash Press Media

Radykalna zmiana wizerunku to doskonały sposób na jesienną chandrę, życiową stagnację i sercowe kłopoty. Krótka wizyta u fryzjera sprawia, że w lustrze możemy zobaczyć "nową siebie" i często mamy nadzieję, że ta "nowa" lepiej poradzi sobie ze starymi problemami. Kiedy czujemy, że odrobina urozmaicenia może poprawić nasze samopoczucie, decyzja "ścinam", albo "przedłużam" zapada bardzo szybko. Efekty nie zawsze są zgodne z oczekiwaniami, ale czasami warto podjąć ryzyko. Przecież włosy, chociaż powoli, w końcu jednak odrosną.

Wrogie obozy

Nie wszystkie panie są skłonne do eksperymentów. Zarówno długie jak i krótkie włosy mają swoich zagorzałych zwolenników i zwolenniczki, twardo broniących raz obranych pozycji. Wizerunki gwiazd show-biznesu stają się w tej dyskusji potężnymi argumentami. Aktorki czy piosenkarki z racji wykonywanego zawodu dosyć często zmieniają uczesanie. Każdy może ocenić, w której fryzurze było znanej piękności bardziej do twarzy i wyciągnąć wnioski dla siebie.

Superkobieco

Długie włosy są symbolem kobiecości, ale to nie jedyna ich zaleta. Koki, warkocze, loki, fantazyjne upięcia - na wszystkie te fryzury nie mogą sobie pozwolić panie krótko ostrzyżone. Długowłose piękności mogą wybierać spośród wielu wariantów, a jeśli brakuje im czasu lub pomysłu mogą po prostu rozpuścić włosy i nadal wyglądać uroczo. Ale każda róża ma kolce - długie włosy jeśli mają wyglądać pięknie muszą być doskonale wypielęgnowane. Rozdwajające się końcówki, osłabienie farbowaniem i innymi zabiegami fryzjerskimi to tylko niektóre z problemów, przed którymi stają kobiety chcące cieszyć się superkobiecą fryzurą.

Z charakterem

Zwolenniczki krótkich włosów podkreślają przede wszystkim wygodę, jako główną zaletę takiego uczesania. Dwie godziny z suszarką w ręku? Nigdy! Panie, które często chodzą na basen, uprawiają sporty lub są po prostu zabiegane nie mogą sobie na to pozwolić. Ale wbrew pozorom uczesania z włosów krótkich również są bardzo wymagające. Jeżeli efekt ma być olśniewający, fryzura musi być odpowiednio wymodelowana, niezbędne jest też perfekcyjne cięcie.

Na krótkie włosy często decydują się panie, które pragną fryzury z charakterem. Pazurki, kontrolowany nieład, stylizacje przy użyciu żelu i pianek pozwalają uzyskać lekko agresywny wizerunek buntowniczki.

Charakter fryzury jest ważny, ale przy doborze odpowiedniego uczesania najbardziej liczą się indywidualne cechy urody. Są osoby, którym bardziej do twarzy jest we fryzurach z włosów krótkich, innych wprost nie możemy sobie wyobrazić bez długich loków. Przygotowaliśmy dla was galerię znanych kobiet, które radykalnie zmieniły długość włosów. Oceńcie, w których fryzurach wyglądały lepiej!

Iza Grelowska

Długie czy krótkie?

Katarzyna Zielińska fot. Marek Ulatowski, Andras Szilagyi, MWMedia
Rihanna fot. Getty Images
Monika Richardson fot. Jacek Kurnikowski, Andras Szilagyi, MWMedia
Natalie Portman fot. Getty Images
+6
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas