Reklama

Reklama

Idealne brwi w roli głównej

Dobrze wyregulowane brwi potrafią powiększyć oczy, nadać twarzy ładniejszy wygląd, a przede wszystkim szybko odmłodzić. Nie wierzysz - sprawdź!

1. Wyznacz właściwą długość

Zanim chwycisz za pęsetę, wyznacz właściwą długość i kształt brwi. Możesz to zrobić za pomocą ołówka lub cienkiego pędzelka. Przyłóż go przy samym nosie prostopadle do ust. Pamiętaj, im bliżej linii nosa nakreślone brwi, tym szczuplejszy się on wydaje. Następnie przyłóż pędzelek do płatka nosa i poprowadź przez środek źrenicy. Tu powinien się znaleźć najwyższy punkt uniesienia brwi. Potem przyłóż do płatka nosa i poprowadź przez zewnętrzny kącik oka. To wyznaczy ci miejsce, w którym brew powinna się kończyć.

Reklama

Trik: Łatwiej wyregulujesz brwi, jeśli narysujesz np. kredką punkty odniesienia.

2. Pęseta w dłoń

Depilując brwi w domu, ogranicz się do wyskubania włosków spod dolnej linii brwi i tych wystających poza krawędź nosa. Przed depilacją oczyść skórę pod dolną linią. Odtłuszczone włoski łatwiej będzie chwycić pęsetą. By depilacja była mniej bolesna, zacznij skubać brwi tuż po kąpieli albo przyłóż do nich kostki lodu. Skub zgodnie z kierunkiem, w którym rosną, i podczas depilacji przytrzymuj palcem napiętą skórę. Ważna jest także sama pęseta. Najlepiej usuwa się włoski za pomocą tej z precyzyjnym końcem.

Trik: Jeśli marzysz o idealnym kształcie brwi, zwróć się do specjalisty lub udaj się do miejsc typu brow bar.

3. Umiejętnie podkreślone

Jeśli masz cienkie lub rzadkie, pomaluj je kredką lub cieniami do brwi. Dla ich mocniejszego podkreślenia możesz użyć koloru o jeden lub dwa tony ciemniejszego. Dobrze zaostrzoną kredką namaluj kilka delikatnych pionowych kresek między włoskami. Rozetrzyj je za pomocą cienkiego ukośnie ściętego pędzelka. Możesz wykończyć makijaż specjalnym żelem.

Trik: Jeśli twoje brwi są słabe i rzadkie, sięgnij po odżywki, które je zagęszczą. Bądź cierpliwa, na pierwsze efekty kuracji trzeba poczekać około miesiąca.

Co mówią brwi?

Zbyt mocno wydepilowane cienkie łuki o równej grubości nadają twarzy zdziwiony wygląd i sprawiają, że twarz wygląda nienaturalnie. Za krótkie - optycznie pomniejszą twoje oczy. Grube brwi wyostrzają rysy twarzy i przytłumiają spojrzenie. Zbiegające się do środka lub ze zbyt wysoko zaznaczonym łukiem nadają twarzy surowy i groźny wyraz.

Katarzyna Błażuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje