Reklama

Reklama

Ile kosmetyku ci wystarczy?

Każdej z nas zdarzy się czasem przesadzić. I to w dobrej wierze, bo przecież chcemy jak najlepiej dbać o urodę. Tak naprawdę wcale nie musimy być rozrzutne!

Duża dawka nie odżywi skóry lepiej, a przeciwnie: będzie blokować jej funkcjonowanie. Porcja wielkości 2-groszowej monety - tyle kremu wystarczy, aby cera wchłonęła tyle cennych składników, ile potrzebuje.

Krem pod oczy

Tu mniej znaczy lepiej, tym bardziej że nadmiar kosmetyku może łatwo dostać się do oka i podrażnić spojówki. Wystarczy tyle kremu, ile mieści się na czubku wskazującego palca. Kropeczki kosmetyku nałóż na dolnej powiece i wklep w naskórek.

Podkład

Nie kładź grubej warstwy, a makijaż będzie naturalny. Najpierw nieduży kleks fluidu nanieś na wierzch dłoni, by się ogrzał (łatwiej rozprowadzisz kosmetyk!). Zrób po 1-2 kropeczki na czole, nosie, policzkach, brodzie. Rozmasuj na boki twarzy.

Reklama

Do demakijażu

Tu wszystko zależy od kosmetyku, jakim lubisz oczyszczać cerę. Żel do mycia: porcja jak ziarnko fasoli, pianka: kleks jak moneta 2-złotowa, mleczko: tyle ile mieści się w zagłębieniu dłoni (taki demakijaż trzeba powtórzyć!).

Szampon

Jeśli nałożysz go za dużo, trudno będzie go spłukać, a pasma będą nieświeże i ciężkie. Nabierz tyle kosmetyku, ile mieści się w zagłębieniu dłoni. Rozcieńcz i rozmasuj. Powtórz w razie potrzeby.

Żel i wosk do włosów

Odrobina czy ciut więcej? Zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Kleks na czubku palca wygładzi włosy lub usztywni końcówki. Fryzura prosto z wody potrzebuje więcej kosmetyku.

Serum odżywcze

Jest silnie skoncentrowane, więc używaj go oszczędnie. Gdy serum zamknięto w buteleczce z pompką, naciśnij ją raz, aby uzyskać porcję na twarz. Jeżeli serum ma pipetkę, nabierz nią tylko kroplę. Po dodatkowej kropli nanieś na szyję oraz dekolt.

Preparat przeciwsłoneczny

To jedyny kosmetyk, którego nie musisz żałować skórze! Co więcej, aplikację powtarzaj co 2-3 godz. przebywania na słońcu (nie tylko na plaży, ale np. w trakcie wędrówki). Do ochrony twarzy potrzebna jest porcja wielkości łyżeczki do herbaty, do zabezpieczenia ciała - ok. 7 łyżeczek.


Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: krem | odżywka | kosmetyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje