Reklama

Reklama

Jak bezpiecznie się opalać

Lubimy się opalać, ale słońce może zaszkodzić skórze. Warto więc ją wzmocnić przed wyjściem na plażę i dobrać najlepszą ochronę. A potem cieszyć się piękną, zdrową opalenizną!

Przed plażąNa 2-3 tygodnie przed urlopem nawilżaj skórę, rób peeling. Dzięki temu ładniej się opalisz.

Reklama

Intensywne nawilżanie

Chroń cerę przed odwodnieniem. Słońce mocno wysusza skórę, musi mieć więc ona duże zapasy wilgoci. Myj twarz hipoalergicznym mleczkiem lub żelem. Stosuj krem do twarzy o przedłużonym działaniu, taki który nawilża przez 24-48 godzin.

Jeśli cera jest wysuszona, kremuj ją „na cebulkę" – najpierw wklep serum, a po chwili krem nawilżający. Natłuszczaj ciało - do mycia używaj żelu lub mydła z natłuszczającymi substancjami, m.in. olejkiem z orzecha makadamia, gliceryną o neutralnym pH.

Następnie, w jeszcze wilgotne ciało wmasuj suchy olejek arganowy, intensywnie nawilżający skórę. Nakładaj go rano i wieczorem.

Raz w tygodniu na wybrane parte ciała (zwłaszcza dekolt i ramiona, gdzie skóra jest cieńsza) warto nałożyć grubszą warstwę balsamu owinąć je folią spożywczą na 15 minut. Kuracja zapobiegnie ich wysuszeniu podczas opalania.

Wygładzanie peelingiem

Raz w tygodniu wykonaj staranny peeling całego ciała. Biorąc prysznic, wymasuj wilgotną skórę ziarnistym preparatem, zwracając szczególną uwagę na zgrubiały naskórek na kolanach, łokciach i stopach. Zabieg sprawi, że skóra równomiernie zbrązowieje, a opalenizna utrzyma się dłużej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje