Jak dbać o włosy koloru blond

To piękny, ale wymagający kolor.

Ważne mycie

Unikaj szamponów przeciwłupieżowych. Zdarza się, że przyspieszają płowienie koloru. Sięgnij po ten do włosów farbowanych, najlepiej jasnych. Spłukuj go ciepłą, a na koniec chłodną wodą. To wygładzi łuski włosa, co wpłynie na większy połysk.

Istotna stylizacja


Reklama

Włosy farbowane są bardziej wrażliwe na wysoką temperaturę niż naturalne. Po umyciu stosuj więc ochronny spray, a do stylizacji preparaty do włosów farbowanych. Chronią one fryzurę przed płowieniem.

Niezbędna regeneracja

Włosy rozjaśniane szybko się przesuszają. Zapobiegnie temu regularne używanie odżywek (nawet codziennie) lub masek (2-3 razy w tyg.). Odbudowują one strukturę włosa i ożywiają kolor. A to zapobiega matowaniu pasm i pozwala wydłużyć czas między farbowaniami.

Troska o siwe pasma

Zauważyłaś srebrne refleksy we włosach? Gdy jest ich już wiele, sięgnij po specjalne kosmetyki niwelujące ich brzydkie żółtawe przebarwienia.

Pamiętaj:

• Chcesz, by twoje jasne pasma zachowały chłodny odcień? Szukaj płukanek zawierających fioletowy lub niebieski pigment. Zabezpieczają one włosy przed żółknięciem.

• Wczesne pojawianie się siwych kosmyków może być efektem niedoboru miedzi. Jest w orzechach, wątróbce, ziarnach, pomidorach.

Dowiedz się więcej na temat: kolor | troska | blond

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje