Reklama

Reklama

Jak dbać o włosy koloru blond

To piękny, ale wymagający kolor.

Ważne mycie

Unikaj szamponów przeciwłupieżowych. Zdarza się, że przyspieszają płowienie koloru. Sięgnij po ten do włosów farbowanych, najlepiej jasnych. Spłukuj go ciepłą, a na koniec chłodną wodą. To wygładzi łuski włosa, co wpłynie na większy połysk.

Istotna stylizacja


Włosy farbowane są bardziej wrażliwe na wysoką temperaturę niż naturalne. Po umyciu stosuj więc ochronny spray, a do stylizacji preparaty do włosów farbowanych. Chronią one fryzurę przed płowieniem.

Niezbędna regeneracja

Włosy rozjaśniane szybko się przesuszają. Zapobiegnie temu regularne używanie odżywek (nawet codziennie) lub masek (2-3 razy w tyg.). Odbudowują one strukturę włosa i ożywiają kolor. A to zapobiega matowaniu pasm i pozwala wydłużyć czas między farbowaniami.

Reklama

Troska o siwe pasma

Zauważyłaś srebrne refleksy we włosach? Gdy jest ich już wiele, sięgnij po specjalne kosmetyki niwelujące ich brzydkie żółtawe przebarwienia.

Pamiętaj:

• Chcesz, by twoje jasne pasma zachowały chłodny odcień? Szukaj płukanek zawierających fioletowy lub niebieski pigment. Zabezpieczają one włosy przed żółknięciem.

• Wczesne pojawianie się siwych kosmyków może być efektem niedoboru miedzi. Jest w orzechach, wątróbce, ziarnach, pomidorach.

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: kolor | troska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy