Jak korzystać z bidetu?

Będąc na zagranicznych wojażach często w hotelowych łazienkach można spotkać się z bidetem. Choć w wielu krajach jest normą, to u nas dopiero przyzwyczajamy się do jego istnienia. Bidet spełnia ważną funkcję, ponieważ w łatwy sposób można dbać o prawidłową higienę intymną. Oprócz hoteli można go spotkać również w przychodniach lekarskich: u proktologa lub ginekologa, a coraz częściej instalujemy je w swoich mieszkaniach i domach. Bidet choć niezwykle przydatny, może wprawiać w zakłopotanie, gdyż wielu z nas nie ma pojęcia jak z niego korzystać. Nie jest to trudne, wystarczy znać kilka prostych zasad.

Bidet
Bidet ©123RF/PICSEL

Jak wygląda bidet?

Mycie bidetu
©123RF/PICSEL

Bidet najczęściej wygląda tak samo, jak muszla klozetowa, jednak istnieją kluczowe i widoczne na pierwszy rzut oka różnicę. Przede wszystkim nie znajdziemy w nim deski sedesowej, natomiast obecny jest w nim kranik, który może przybierać różną formę. Niektóre z bidetów wyposażone są również w wężyk ułatwiający korzystnie. Oczywiście spotkać można również takie, które wbudowane są w zwykłą muszlę klozetową. Aby z niego korzystać, należy posługiwać się panelem sterowania umieszczonym w jego pobliżu.

Jak korzystać z bidetu?

Bidet wbudowany w toaletę
©123RF/PICSEL

Korzystanie z bidetu nie jest skomplikowane. Należy posługiwać się nim wyłącznie po załatwieniu potrzeb fizjologicznych w toalecie. Następnie wystarczy usiąść na bidecie (można zarówno przodem jak i tyłem) oraz przekręcić kurki z wodą. Regulując ciepło wody oraz posługując się mydłem, wystarczy dokładnie umyć odpowiednie części ciała, a następnie wytrzeć się czystym ręcznikiem.

Po co jest bidet?

Bidet jest higieniczny
©123RF/PICSEL

Bidet jest dobrym pomysłem, aby utrzymać miejsca intymne w czystości. Można używać w nim mydła albo specjalnego płynu do higieny intymnej. Jest szczególnie przydatny przed badaniami np. u ginekologa lub proktologa czy gastrologa. Bidet może być również wykorzystywany przez osoby cierpiące z powodu stanów zapalnych miejsc intymnych, a także hemoroidów, gdyż papier toaletowy może spotęgować ból.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas