Reklama

Jak malować krótkie paznokcie?

Zadbane, krótkie płytki mogą się bardzo dobrze prezentować. Czynność zdobienia nie jest wszak zarezerwowana dla właścicielek paznokci imponujących długością.

Paznokcie krótkie to takie, które nie mają tzw. wolnych brzegów, czyli części wystających za opuszki palca. Z tego względu pewnie prezentują się mniej okazale, ale za to są praktyczne i bardziej higieniczne, łatwiej utrzymać je w czystości.

Kobiety wykonujące niektóre zawody po prostu muszą nosić krótkie paznokcie, czy chcą czy nie, dotyczy to np. pielęgniarek oraz pań pracujących w gastronomii. W większości przypadków nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by malowały je po godzinach pracy.

Reklama

Oprawa

Odsunięcie narastających skórek sprawi, że paznokcie będą wizualnie dłuższe, ich część ukryta pod skórką stanie się widoczna. Ten prosty zabieg można wykonać samodzielnie, uprzednio zanurzając dłonie na ok. 5 min. w misce z wodą z dodatkiem oliwki dla dzieci. Tak zmiękczone skórki łatwo i bezboleśnie odsuniemy specjalnym drewnianym patyczkiem.

Kolor

Jakie kolory emalii pasują krótkim paznokciom? Właściwie wszystkie, ale nie da się ukryć, że lakiery bezbarwne wydają się dla nich wręcz stworzone; długie paznokcie pomalowane w ten sposób zdaniem wielu nie wyglądają najlepiej, ale krótkie, czyste, spiłowane, z odsuniętymi skórkami pociągnięte bezbarwną emalią lub odżywką będą naprawdę miłe dla oka.

Z kolei ciemne, wyraziste kolory optycznie wydłużą płytkę i przyciągną do niej wzrok.

Technika

Najlepiej malować metodą trzech pewnych pociągnięć, jedno przez środek i dwa po bokach. Poleca się też zostawienie niepomalowanych boków płytki (ok. 2-3 mm z każdej strony), wówczas paznokcie będą wyglądały na dłuższe, a szeroka płytka optycznie się wysmukli.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy