Jak naturalnie zmniejszyć widoczność cieni pod oczami?

Cienie pod oczami są zmorą większości kobiet. Żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze jeżeli wokół oczu pojawią się cienie. Twoja twarz będzie wyglądać na zmęczoną i szarą. Z cieniami pod oczami można walczyć na różne sposoby. My preferujemy te najbardziej naturalne. Oczywiście najlepszą drogą na zwalczanie cieni pod oczami jest wysypianie się. Jeżeli nie jest to jednak możliwe, skorzystaj z jednego z poniższych produktów. Okład z nich zmniejszy widoczność cieni i zapewni ci zdrowy wygląd.

cienie pod oczami
cienie pod oczami© Photogenica

Plasterki ogórka

ogorek na oczy
© Photogenica

Okazuje się, że ta metoda często wykorzystywana w gabinetach spa nie jest tylko na pokaz. Ogórki mają dużą zawartość wody (która nawilża delikatną skórę pod oczami) oraz witaminy K. Dzięki temu mogą szybko zmniejszyć stany zapalne, odbarwienia czy cienie. Pokrój ogórki na cieniutkie plasterki i schłodź je w lodówce przed użyciem. Następnie przyłóż do oczu i pozostaw na około 15 minut. Profilaktycznie możesz stosować ogórka zawsze kiedy resztę twarzy pokryjesz maseczką.

Plasterki ziemniaka

Jeżeli nie masz pod ręką ogórków, możesz w zamian zastosować plasterki ziemniaka. Działanie jest podobne. Ziemniak łagodzi stany zapalne i rozjaśnia przebarwienia i cienie. Dodatkowo schłodzony plasterek ziemniaka o wiele dużej utrzymuje przyjemny chłód niż ogórek, a już sama niska temperatura pomoże złagodzić obrzęki.

Pietruszka

maseczka na cienie
© Photogenica

Okazuje się, że pietruszka jest bogatym źródłem witaminy C i K, które pomagają rozjaśnić przebarwienia i cienie pod oczami, a także zmniejszyć obrzęki. Aby zastosować pietruszkę na cienie i obrzęki okolic oczu, zalej posiekaną pietruszkę gorącą wodą (aby wypuściła soki), ostudź napar i stosuj go pod oczami za pomocą wacików kosmetycznych. Znaczną różnicę w widoczności cieni pod oczami zauważysz w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Awokado

Cienie pod oczami są czasami spowodowane przez zbyt suchą skórę, a z pewnością pogarsza to ich wygląd. Aby utrzymać delikatną powierzchnię skóry pod oczami odpowiednio nawilżoną, umieść kawałek awokado pod każdym okiem. Dla bardziej skoncentrowanego efektu zrób maseczkę, rozgniatając awokado z łyżką olejku migdałowego. Maseczkę nałóż pod oczy i pozostaw na dziesięć minut, a następnie spłucz letnią wodą.

Maseczka z kurkumy

Kurkuma jest modną przyprawą stosowaną nie tylko w kuchni ale i w kosmetyce. Aktywnym składnikiem tej przyprawy jest kurkumina, która jest silnym środkiem przeciwzapalnym, zmniejsza obrzęki i rozjaśnia cienie oraz przebarwienia na skórze. Aby zrobić maseczkę na cienie pod oczami wystarczy wymieszać niewielką ilość kurkumy z sokiem ananasowym (będzie wówczas zawierać jeszcze więcej rozjaśniającej skórę witaminy C), do uzyskania gęstej pasty. Maseczkę stosuj bezpośrednio na cienie, jednocześnie uważając, aby nie dostała się zbyt blisko oczu. Po dziesięciu minutach zetrzyj maseczkę miękkim ręcznikiem namoczonym w ciepłej wodzie.

Torebki po herbacie

cienie pod oczami
© Photogenica

Kofeina ratuje nas każdego dnia. I nie tylko chodzi o to, że daje nam codziennie rano impuls do pobudzenia, ale także kurczy naczynia krwionośne i rozjaśnia cienie jeżeli zastosujemy ją na skórę. Po zrobieniu sobie filiżanki ulubionej herbaty, usuń torebki i odstaw je niech wystygną, a następnie umieść w lodówce przez co najmniej 20 minut. Kolejnym krokiem będzie przyłożenie rano schłodzonych torebek po herbacie na obrzęknięte obszary pod oczami. Chłód i kofeina w połączeniu dadzą szybki efekt.

Kompres z mleka

Mleko zawiera kwas mlekowy i wiele innych substancji, które rozjaśniają naszą skórę i odżywiają ją dogłębnie. Składniki takie jak białka, aminokwasy i przeciwutleniacze są zbawieniem dla cienkiej skóry pod oczami. Na cienie i opuchliznę zastosuj zimny kompres przez moczenie wacika kosmetycznego w szklance schłodzonego mleka. Umieść tak przygotowane waciki pod oczami i pozostaw przez dziesięć minut. Po tym czasie spłucz i gotowe.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas