Reklama

Reklama

Jak "odchudzić" twarz fryzurą?

Nawet właścicielki idealnej figury miewają czasem pełne, pucułowate twarze. A pyzata buzia w połączeniu z niefortunną fryzurą sprawia, że cała sylwetka wygląda po prostu ciężko. Jak więc optycznie wyszczuplić twarz? Oto fryzury, które mają tę moc!

Najgorszą z możliwych fryzur dla posiadaczek pełnej buzi są równe, proste głosy kończące się na wysokości podbródka. Szczególnie, gdy są bardzo gęste. Jeśli marzysz o fryzurze typu bob, niech włosy sięgają ramion. 

Poza tym wybieraj fryzury asymetryczne, lekkie, cieniowane i delikatnie kręcone.

Długie włosy

Długie włosy nie wychodzą z mody, stanowią klasykę gatunku, a liczba ich fanek nie maleje. I słusznie! Długie, proste fryzury są też dobrym wyborem dla dziewczyn o pełniejszych twarzach, ponieważ powodują ich wizualne wydłużenie. 

Reklama

Postaraj się tylko, by włosy nie przylegały ściśle do głowy, ale były lekko uniesione. Jak to zrobić? Wystarczy, że susząc włosy, opuścisz głowę w dół.

Kok i koński ogon

Wszystkie fryzury, które odsłaniają twarz i unoszą włosy do góry są świetnym pomysłem, ponieważ wydłużają optycznie buzię i sprawiają, że wyglądamy młodziej, lżej i bardziej pogodnie.

Dlatego sprzymierzeńcami pań o pełnych policzkach są wszelkie odmiany końskiego ogona, koki, upięcia do góry, sploty i wiązania. 

Tak modny ostatnio (i łatwy!) luźny kok na czubku głowy plus kilka wypuszczonych pasemek może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Asymetryczna grzywka

Równa, gęsta grzywka nie jest dobrym pomysłem - skróci czoło i sprawi, że twarz będzie wyglądać jeszcze pełniej. Ale kilka niesfornych pasemek to zupełnie co innego. 

Jeśli marzysz o grzywce, niech będzie ona asymetryczna, układająca się na boki lub lekko falowana. Niech nie będzie też zbyt gęsta.Lekkie fale

Głośno i wyraźnie podkreślamy słowo "lekkie". Mocne loki, trwała ondulacja  i skręt "na baranka" nie jest niestety dla ciebie. Otoczona burzą loków twarz będzie wyglądała, jak księżyc w pełni, czyli po prostu źle. Ale łagodne fale, delikatne loki czy efekt "pogniecionych" włosów to zupełnie inna rzecz.

Lekki skręt sprawi, że włosy nie będą ciasno okalać twarzy, ale dodadzą jej lekkości i zadziorności.

Cieniowanie

Jeżeli masz pełną buzię, wybieraj fantazyjne, asymetryczne cięcia i wszystko, co cieniowane: pazurki, luźne pasma w kierunku twarzy, asymetryczne fryzury i nieoczywiste grzywki. Dlaczego? W ten sposób dodasz twarzy wyrazu, podkreślisz kości policzkowe, optycznie "odwrócisz uwagę" od pełnych policzków. 

Fryzjerzy nazywają to "rzeźbieniem twarzy fryzurą", a my zdecydowanie polecamy ten efekt.


Przedziałek na bok

Nic nie zrobi większej krzywdy pyzatej buzi, niż przedziałek biegnący równiuteńko przez środek głowy. Nawet kilka centymetrów w jedną lub drugą stronę sprawi ogromną różnicę i spowoduje, że fryzura nie będzie wyglądać tak ciężko i przytłaczająco. 

Kwestia przedziałka daje zresztą spore pole do fantazji - na lewo, na prawo, asymetryczny - możesz eksperymentować do woli.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje