Reklama

Reklama

Jak odmłodzić skórę za pomocą kwasów?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów są obecnie bardzo popularne. Co powinnyśmy o nich wiedzieć, by zabieg był bezpieczny? O działaniu kwasów i domowych maseczkach oczyszczających opowiedziała w studiu "Dzień Dobry TVN" kosmetolog Aneta Suchowierska.

Jak działa kwas? Jego głównym zadaniem jest rozpuszczenie zrogowaciałego naskórka, ale też danie sygnału komórkom skóry, że należy się szybciej dzielić. Kwas stymuluje ją do szybszej odnowy i produkcji kolagenu. W rezultacie skóra robi się bardziej sprężysta.

- Rodzajów kwasów jest tak wiele, jak wiele jest problemów skórnych - zdradziła kosmetolog Aneta Suchowierska. - Kwasy mają niższe pH niż nasza skóra i w zależności od tego, jakie ono jest, tak będzie on działał na naszą skórę. Im wyższe stężenie kwasu i niższe jego pH, tym działanie jest silniejsze.

Reklama

Dzięki niektórym składnikom zawartym w kwasach można również nimi działać na przebarwienia - zwłaszcza te płytkie i świeże. Utrwalone są trudne do usunięcia, ale można je skutecznie rozjaśnić.

Czy istnieje jakiś kwas, który bezpiecznie możemy zastosować samodzielnie? Okazuje się, że tak. Aneta Suchowierska zdradziła przepisy na domowe maseczki z kwasami, które pomogą nam odmłodzić naszą skórę. Obejrzyj poniższy materiał i dowiedz się, jak je przygotować i stosować.

x-news/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy