Jak odmłodzić skórę za pomocą kwasów?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów są obecnie bardzo popularne. Co powinnyśmy o nich wiedzieć, by zabieg był bezpieczny? O działaniu kwasów i domowych maseczkach oczyszczających opowiedziała w studiu "Dzień Dobry TVN" kosmetolog Aneta Suchowierska.

Maseczki z kwasami najlepiej nakładać czystym pędzelkiem
Maseczki z kwasami najlepiej nakładać czystym pędzelkiem123RF/PICSEL

Jak działa kwas? Jego głównym zadaniem jest rozpuszczenie zrogowaciałego naskórka, ale też danie sygnału komórkom skóry, że należy się szybciej dzielić. Kwas stymuluje ją do szybszej odnowy i produkcji kolagenu. W rezultacie skóra robi się bardziej sprężysta.

- Rodzajów kwasów jest tak wiele, jak wiele jest problemów skórnych - zdradziła kosmetolog Aneta Suchowierska. - Kwasy mają niższe pH niż nasza skóra i w zależności od tego, jakie ono jest, tak będzie on działał na naszą skórę. Im wyższe stężenie kwasu i niższe jego pH, tym działanie jest silniejsze.

Dzięki niektórym składnikom zawartym w kwasach można również nimi działać na przebarwienia - zwłaszcza te płytkie i świeże. Utrwalone są trudne do usunięcia, ale można je skutecznie rozjaśnić.

Czy istnieje jakiś kwas, który bezpiecznie możemy zastosować samodzielnie? Okazuje się, że tak. Aneta Suchowierska zdradziła przepisy na domowe maseczki z kwasami, które pomogą nam odmłodzić naszą skórę. Obejrzyj poniższy materiał i dowiedz się, jak je przygotować i stosować.

x-news/INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas