Reklama

Reklama

Jak oswoić czerwoną szminkę?

Choć czerwień na ustach święci triumfy od kilku sezonów, wiele kobiet wciąż z niepewnością sięga po czerwoną szminkę. Jedne nie znalazły swojego odcienia, inne odpowiedniej formuły, jednak największą obawę wzbudza atencja, jaką wywołuje czerwień na ustach.

Nicolas Degennes, makijażysta Givenchy, zachęca, aby każda kobieta, choć raz pomalowała usta na czerwono. Kiedy raz sięgnie się po czerwoną szminkę, trudno z niej zrezygnować, zapewnia. Wciąż jednak słyszy od wielu kobiet, że nie mogą nosić się z czerwienią na ustach.

Reklama

"Cóż, na pierwszy rzut oka nasz wygląd może wydawać się nieco przerysowany, zbyt wyrazisty" - przyznaje makijażysta. Podkreśla jednak, że pomalowanie ust czerwoną szminką to niezawodny trik, aby odwrócić uwagę od tego elementu w naszym wyglądzie, który nam nie odpowiada, albo zwyczajnie przykuć uwagę.

Jeśli nie do końca oswoiłyśmy się z myślą o czerwonym kolorze na ustach, makijażysta na początek radzi wybierać produkty o lekkich formułach. "Wybieraj pomadki o lekkich teksturach, niemal niewyczuwalnych. Pomaluj usta i zamiast spoglądać w lustro wyjdź z domu. W miarę upływu czasu zapomnisz, że masz pomalowane usta. Będziesz zaskoczona z jak dużym zainteresowaniem i aprobatą spotka się twój nowy image" - zapewnia Degennes. Dodaje, że czerwona szminka jest jak szybki zastrzyk pewności siebie.

"Kiedy oswoisz się z tym zainteresowaniem, które wzbudzasz, już nigdy nie rozstaniesz się z czerwoną szminką. Dla mnie kolor, szczególnie czerwony, to pasja, energia, miłość. Czerwień jest niezwykle kobieca, sprawia, że inni cię komplementują - czasem jest to potrzebne" - przyznaje. (PAP Life)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje