Reklama

Jak pozbyć się trądziku? Nowe ustalenia badaczy

Do ciekawych wniosków doszli autorzy pewnego badania. Okazało się, że aby dbanie o cerę było skuteczne i przy okazji poprawiło nastrój, powinno składać się z trzech istotnych etapów. To zagwarantuje nie tylko zniknięcie wyprysków, ale i braku pewności siebie.

Dbanie o cerę ma znaczenie nie tylko czysto fizyczne. Poświęcenie chwili tylko dla siebie może być bardzo odprężającym rytuałem, momentem na odpoczynek od obowiązków i codzienności. 

Co ciekawe, aby odnieść pożądane korzyści, nie musimy powtarzać każdego dnia skomplikowanego, wieloetapowego schematu pielęgnacji. Wystarczą trzy proste kroki, by uporać się z dokuczliwymi niedoskonałościami, a wkrótce wróci pewność siebie skutecznie zagłuszana przez trądzik.

- To wyniszczająca choroba, której objawy wykraczają poza estetyczny defekt. Potrafi zrujnować pewność siebie i poczucie własnej atrakcyjności. Ważne jest, by zdawać sobie sprawę z tego, jak negatywny wpływ na kondycję skóry ma stres, który ta choroba potęguje. W efekcie powstaje błędne koło, które przerwać może właściwe podejście do dbania o urodę - wyjaśnia mikrobiolog dr Tim Falla z firmy Skinan Rodan Fields, która odpowiada za przeprowadzenie badania.

Reklama

Uczestniczki, podczas trwającego osiem tygodni badania, zostały poproszone o stosowanie dwa razy dziennie trzyetapowej pielęgnacji. Aplikowane przez nie preparaty zawierały kluczowe składniki, takie jak antyoksydanty i filtr przeciwsłoneczny. 

Analiza próbek śliny badanych wykazała, że po dwóch miesiącach poziom kortyzolu, zwanego hormonem stresu, drastycznie spadł. Ponadto 76 proc. uczestniczek po zakończeniu badania przyznało, że czuło się dużo bardziej komfortowo robiąc zdjęcie własnej twarzy.

- Spadek kortyzolu wiąże się naszym zdaniem nie tylko z widoczną poprawą kondycji skóry, ale także z regularnym poświęcaniem czasu na zadbanie o siebie - wyjaśnia dr Falla. 

Trzyetapowa pielęgnacja powinna składać się z dokładnego oczyszczania twarzy przy pomocy łagodnego środka myjącego, tonizowania skóry oraz nawilżania jej preparatem dostosowanym do rodzaju cery i wieku. 

Ekspert zaznacza, że pamiętać należy o uwzględnieniu w pielęgnacji produktów zawierających filtr przeciwsłoneczny - bez względu na porę roku. 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: trądzik | cera trądzikowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy