Jak rozjaśnić cerę?

Zima dobiega końca, a twoja cera jest zmęczona i pozbawiona blasku. Co zrobić, aby odzyskać piękny wygląd? Poznaj domowy sposób na rozjaśnienie poszarzałeś cery. Wybielającą maseczkę przygotujesz z kliku składników, które na pewno znajdziesz w swojej kuchni. Wystarczy regularne stosowanie maseczki przez około 15 dni, aby zauważyć efekty. Twoja cera stanie się jasna i rozświetlona.

jasna cera
jasna cera© Photogenica

Składniki:

starte jabłko
© Photogenica

1 łyżka świeżo startego jabłka

1 łyżka twarogu lub jogurtu

½ łyżki świeżego soku jabłkowego

szczypta sody lub proszku do pieczenia

½ łyżeczki miodu

łyżka jogurtu
© Photogenica

Jabłko umyj i zetrzyj na tarce. W miseczce wymieszaj starte jabłko ze szczyptą sody oczyszczonej. Nie dodawaj więcej sody niż szczypta, ponieważ zbyt duża ilość sody może wysuszyć skórę. Dodaj twaróg, miód i sok jabłkowy. Wymieszaj wszystkie składniki na gładką masę. Maseczkę nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Pozostaw na kwadrans i zmyj dokładnie zimną wodą.

jasna cera
© Photogenica

Maseczkę stosuj codziennie przez 15 dni, aby rozjaśnić cerę. Jeśli nie zużyjesz jej za jednym razem możesz przechowywać mieszankę w lodówce przez około 2-3 dni. W celu utrzymania efektu rozświetlenia cery po upływie 15 dni maseczkę nadal stosuj, ale tylko dwa razy w tygodniu.

Maseczkę możesz aplikować również na inne części ciała w celu rozjaśnienia skóry czy zlikwidowania przebarwień.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas