Reklama

Reklama

Jak stosować samoopalacze?

Idealny kosmetyk samoopalający to ten, który zapewnia naturalnie wyglądająca opaleniznę, nie pozostawia smug i plam, a w dodatku pielęgnuje skórę.

Wiele zależy jednak od tego, czy potrafimy odpowiednio stosować taki kosmetyk. Polki zdążyły już polubić kosmetyki samoopalające - emulsje, spraye i kremy. I to nie tylko ze względu na estetyczne efekty ich działania.

Samoopalacze pozwalają zaoszczędzić czas - dzięki nim nie trzeba już godzinami wysiadywać na słońcu, uważając przy tym na jego szkodliwe działanie. To ulubiony kosmetyk pracoholiczek i kobiet bardzo zajętych, które nie znajdują czasu na zażywanie słonecznych kąpieli. Potrafi przy tym zaspokoić kobiecą próżność i zaoszczędzić stresu - dzięki niemu możemy wreszcie nie mieć kompleksu "bladej twarzy" w towarzystwie koleżanek, które właśnie wróciły do pracy po weekendzie spędzonym na słońcu albo z urlopu nad morzem. To wreszcie idealny kosmetyk na polskie warunki atmosferyczne - opalenizna utrzymuje się na naszym ciele niezależnie od tego, jaka jest pogoda.

Reklama

Aby opanować sztukę nakładania samoopalaczy potrzeba nieco wprawy. Nie zrażaj się, jeśli za pierwszym razem nie będziesz zadowolona z efektu. Zanim przystąpisz do kolejnej próby, przeczytaj kilka rad:
1. Przed nałożeniem kosmetyku samoopalającego należy przygotować skórę na jego równomierne przyjęcie - najlepiej odpowiednio wcześniej zrobić peeling twarzy i ciała. W ten sposób skóra oczyści się z zanieczyszczeń i obumarłych komórek naskórka na jej powierzchni.
2. Należy zwrócić uwagę na to, aby skóra była dokładnie osuszona przed nałożeniem samoopalacza - wilgoć pozostawiona na skórze może sprawić, że na ciele pozostaną smugi.
3. Kosmetyk nanosimy równomiernie, okrężnymi ruchami.
4. Na twarzy omijamy okolice oczu, brwi i linię włosów. Nie zapominamy natomiast o szyi i dekolcie - jeśli opalenizna jest tylko na twarzy, wygląda nienaturalnie. Na kolana, łokcie i kostki nakładamy cieńszą warstwę kosmetyku - w tych miejscach skóra jest zrogowaciała w większym stopniu i może zbrązowieć bardziej intensywnie.
5. Aby zatrzeć granicę między opalenizną powstałą pod wpływem działania samoopalacza a bladymi partiami ciała, trzeba - zaraz po nałożeniu kosmetyku - wklepać preparat pielęgnacyjny (np. mleczko do ciała) w miejsca na styku opalenizny i naturalnego koloru ciała (np. na przedramionach).
6. Po użyciu samoopalacza natychmiast myjemy dokładnie ręce wodą z mydłem.
7. Ubranie nakładamy dopiero wtedy, gdy kosmetyk zostanie całkowicie wchłonięty z powierzchni skóry.
8. Na pierwsze zbrązowienie skóry czekamy ok. 30 minut, po dłuższym czasie odcień ten się pogłębi.
9. Po jednorazowym użyciu kosmetyku opalenizna utrzymuje się kilka dni. Jeśli chcemy nadać skórze bardziej intensywny odcień, po 2-3 godzinach od nałożenia samoopalacza nanosimy go ponownie.
Wyblakłą po kilku dniach opaleniznę najlepiej usunąć znowu za pomocą peelingu - po takim zabiegu skóra gotowa jest na "powtórkę z samoopalacza".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: opalenizna | skóra | samoopalacze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje