Jak usunąć plamy i przebarwienia po opalaniu?

Po urlopie spędzonym w ciepłych krajach lub długim wakacyjnym opalaniu często na naszej skórze słońce pozostawia nieestetyczne plamy. Jak sobie z nimi poradzić? Niekoniecznie korzystając z usług kosmetyczki. Okazuje się, że bardzo pomocne są domowe sposoby. Podpowiadamy te najskuteczniejsze.

article cover
©123RF/PICSEL

Ogórek zielony

©123RF/PICSEL

Ogórek zielony uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych naturalnych kosmetyków. To dlatego, że działa bardzo korzystnie na skórę. Wykazuje właściwości łagodzące, antybakteryjne i rozjaśniające. Maseczka z ogórka pomoże rozjaśnić plamy na skórze po opalaniu, a także przebarwienia będące pozostałością na przykład po trądziku. Ponadto, ogórek wygładzi skórę oraz głęboko ją nawilży. Jak przygotować maseczkę? Wystarczy zetrzeć połowę ogórka na tarce i zmieszać z niewielką ilością jogurtu naturalnego. Następnie nałożyć na twarz na około 15 minut i spłukać ciepłą wodą. Maseczkę najlepiej stosować kilka razy w tygodniu.

Sok z cytryny

Kolejny skuteczny i bardzo popularny sposób na pozbycie się plam ze skóry to tonizowanie jej sokiem z cytryny. Podobnie jak ogórek, doskonale oczyszcza i wygładza on skórę. Sok wystarczy wycisnąć na wacik i delikatnie przemyć nim skórę. Zabieg należy powtarzać dwa razy dziennie przez kilka dni. Skóra będzie oczyszczona i rozjaśniona.

Surowy ziemniak

©123RF/PICSEL

Z właściwości kosmetycznych i leczniczych surowego ziemniaka korzystały już nasze babcie i prababcie. Okazuje się, że surowy ziemniak to jedna z najskuteczniejszych naturalnych metod na pozbycie się plam ze skóry. Jak stosować ziemniaka, by zobaczyć pozytywny efekt jego działania? Jest na to kilka sposobów. My polecamy pocierać ziemniakiem skórę lub przygotować na jego bazie maseczkę. Wystarczy zetrzeć ziemniaka na tarce, a następnie nałożyć papkę na plamy i przebarwienia na skórze. Po 15 minutach zdjąć papkę.

Aloes

Aloes to środek, który chętnie wykorzystywany był już w starożytności do leczenia i pielęgnacji skóry. Doskonale nawilża, odświeża i oczyszcza skórę. Ponadto, przyspiesza gojenie się ran i rozjaśnia przebarwienia. Najlepiej wybrać żel aloesowy i

wklepywać go dwa razy dziennie w plamy na skórze.

Cebula

©123RF/PICSEL

Przebarwienia na skórze pomoże rozjaśnić również cebula. Wystarczy ją posiekać i nałożyć na plamy na skórze. Inną metodą jest pocieranie surową cebulą miejsc, w których występują przebarwienia.

Ocet jabłkowy

Sprzymierzeńcem naszej skóry jest również ocet jabłkowy. Jego kwaśne pH sprawia, że skóra jest gładka i rozjaśniona. Ocet jabłkowy najlepiej stosować tak, jak tonik. Dwa razy dziennie należy przemywać skórę, na której występują przebarwienia octem.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas