Jak usuwać popękane naczynka?

Jak skutecznie usunąć popękane naczynka? Czy kremy poradzą sobie z tym poważnym problemem estetycznym? A może usuwanie popękanych naczynek powinno się odbyć laserowo? Jakie są ceny takich zabiegów? Czy warto w nie inwestować?

Czy kremy poradzą sobie z tym poważnym problemem estetycznym?
Czy kremy poradzą sobie z tym poważnym problemem estetycznym?

Na powstanie popękanych naczynek ma wpływ wiele czynników. Może to być rodzaj wykonywanej pracy, styl życia, zmiany genetyczne odziedziczone po rodzicach, wrodzone zespoły chorobowe, sposób odżywiania, leki, używki, a nawet ciąża. Popękane naczynka krwionośne, pajączki, teleangiektazje, wenulektazje to położone podskórnie drobne żyłki w kolorze czerwonym lub niebieskim. Mogą mieć postać liniowo położonych naczynek. Zdarza się także struktura rozgałęziona z widocznym naczyniem zasilającym. Najczęściej pojawiają się na bocznych powierzchniach ud i podudzi, na twarzy, w okolicach kostek. Popękane naczynka występują częściej u kobiet niż u mężczyzn. Wpływ na to mają hormony estrogenowe działające rozluźniająco na mięśnie naczyń, co prowadzi do zwiększenia ich skłonności do poszerzania się oraz powodują wzrost przepuszczalności śródbłonka naczyń.

Co wybrać laser czy krem?

Wiele osób, które zdecydowały się na kurację preparatami kosmetycznymi nie jest zadowolona z osiągniętych rezultatów. W wielu przypadkach kremy nie radzą sobie z likwidacją popękanych naczynek. Najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania popękanych naczynek jest wykorzystanie zaawansowanych technologicznie urządzeń laserowych, za pomocą których można bezpiecznie usunąć popękane naczynka leżące na różnych głębokościach. Promieniowanie lasera pochłaniane jest przez barwnik hemoglobiny, zawarty w czerwonych krwinkach, podgrzewa naczynko i powoduje nieodwracalne jego zniszczenie oraz wchłonięcie. Im bardziej doświadczona osoba wykonująca zabieg laserowy, tym skuteczność metody oraz osiągnięte efekty będą lepsze.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania popękanych naczynek:

- ciąża;

- przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. salicylanów - Aspiryna), leków przeciwtrądzikowych (np. Roaccutane) oraz antybiotyków (np. Tetracykliny, Doxycykliny);

- zaburzenia krzepliwości krwi;

- spożywanie alkoholu do 24 godzin przed zabiegiem;

- cukrzyca;

- padaczka;

- opalenizna do miesiąca czasu;

- łuszczyca w aktywnej fazie;

- skłonność do powstawania bliznowców (keloidów).

Czego możemy spodziewać się po zabiegu laserowym?

Początkowo może wystąpić zaczerwienienie. Czasem obrzęk i niewielkie strupki. Po około tygodniu nie powinno być już po nich śladu. Zabiegi w żadnym stopniu nie ograniczają codziennej aktywności.

Zalety laserowego usuwania popękanych naczynek:

- duża skuteczność metody oraz doskonałe efekty;

- krótki okres rekonwalescencji;

- gładka skóra pozbawiona pajączków i rumieńców;

- mniejszy dyskomfort podczas zabiegu, dzięki zastosowaniu chłodzącej głowicy;

- natychmiastowy powrót do domu (metoda nie wymaga hospitalizacji), pracy i codziennych obowiązków.

Ile wizyt jest koniecznych?

Usuwanie popękanych naczynek metodą laserową może wymagać jednej lub kilku wizyt w gabinecie kosmetycznym. Małe i pojedyncze naczynka umiejscowione tuż pod powierzchnią skóry wymagają jednego zabiegu. Na dwie lub więcej wizyt musimy być przygotowani, gdy dużo naczynek usytuowane jest jedne pod drugimi. W pierwszej kolejności najpierw usuwane są naczynka położone bliżej powierzchni skóry. Dopiero po około miesiącu popękane naczynka położone głębiej. Pajączki usuwane są trwale. Może się jednak zdarzyć, że pojawią się one w innych miejscach i wtedy warto ponownie wykorzystać laserową metodę.

Jakie są ceny takich laserowych zabiegów?

W krakowskim Centrum Kosmetyki Estetycznej Laime usunięcie pojedynczego naczynka kosztuje od 50zł do 100zł, 100-150zł zapłacimy za nos, 150-350 zapłacimy za policzki. Gdybyśmy chcieli usunąć popękane naczynka z całej twarzy kosztować nas to będzie 500zł. Usuwanie popękanych naczynek z nóg w zależności od powierzchni może kosztować od 150zł do 500zł. W gabinecie Studio Light pod Warszawą ceny kształtują się następująco: pojedyncze naczynko (do 3cm długości) - 100zł, cała twarz 550zł, czoło 300zł, nos 200-250zł, policzki 300-400zł, szyja 250-350zł, dekolt 400-500zł, nogi i inne części ciała od 100zł. We wrocławskiej klinice Ars Estetica zapłacimy odpowiednio: za pojedyncze zmiany - od 90zł ,cała twarz 450-600zł, policzki 280-400zł, nos od 150zł, broda 100-200zł, dekolt 200-500zł, twarz+dekolt 550-1000zł, łydki od 200zł, uda od 200zł. W częstochowskim Gabinecie Estetyka usuwanie popękanych naczynek kosztuje: pojedynczy pajączek - od 150zł, policzki od 300zł, skrzydełka nosa od 180zł, cały nos od 380zł, cała twarz od 500zł.

Popękane naczynka są problemem estetycznym wielu osób i mogą prowadzić do kompleksów, unikania życia towarzyskiego. Wśród licznych metod najefektywniejsze jest laserowe usuwanie popękanych naczynek. Zabiegi nie są aż tak bardzo kosztowne zważywszy na efektywność stosowanej metody. Jak dotąd to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na pozbycie się pajączków, szczególnie gdy zabieg nie wymaga hospitalizacji. Zamiast narzekać na swój wygląd - rozglądnij się, czy w twojej okolicy nie ma gabinetu, który taki zabieg oferuje.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas