Jak wykorzystać migdały do pielęgnacji urody?

Migdały są składnikiem niezwykle bogatym w składniki odżywcze. Są one doskonałym źródłem witaminy E, magnezu i manganu, a także dobrym źródłem białka, błonnika, miedzi, fosforu i ryboflawiny. Są naturalnie wolne od soli i mają niską zawartość cukru. Równie wartościowy jak same migdały jest olej migdałowy. W rzeczywistości, olej migdałowy jest jednym z najczęściej stosowanych olejów naturalnych w świecie kosmetycznym, jako że jest bogaty w przeciwutleniacze, w tym w witaminę E. Migdały i olej migdałowy posiadają również kwasy tłuszczowe omega-3, które są korzystne dla skóry i włosów.

olejek migdałowy skóra
olejek migdałowy skóra© Photogenica

Utrzymują zdrową skórę

zdrowa skóra
© Photogenica

Zaledwie 5-minutowy masaż ciała olejkiem migdałowym po kąpieli można zdziałać cuda dla twojej skóry. Przygotuj peeling przez zmieszanie 10 namoczonych migdałów i odrobiny miodu. Używaj takiego peelingu raz w tygodniu, aby pozbyć się martwych komórek skóry i dodać blasku swojej skórze.

Aby zapewnić swojej skórze zdrowie od wewnątrz, dodaj 2 do 3 łyżeczki oleju ze słodkich migdałów na filiżankę ciepłego mleka i pij taką mieszankę codziennie.

Redukuje zmarszczki

Witamina E jest silnym antyoksydantem, występuje w migdałach i jest niezbędna do regeneracji nowych komórek skóry, które pomagają utrzymać skórę napiętą i ​​nawilżoną. Ponadto, można zmniejszać widoczność zmarszczek jak i plam i przebarwień na skórze. Ponadto, migdały mają mnóstwo białka, które jest budulcem skóry. Na co dzień, możesz stosować odrobinę ciepłego oleju migdałowego na zmarszczki. Delikatnie masuj je przez co najmniej 5 minut. Powtarzaj to co wieczór przed pójściem spać.

Zapewnia zdrowe włosy

zdrowe włosy
© Photogenica

Cynku zawarty w oleju migdałowym wspomaga odnowę nowych komórek. W rzeczywistości niedobór cynku często przyczynia się do wypadania włosów .

Masuj skórę głowy kolistymi ruchami letnim olejkiem migdałowym zmieszanym z kilkoma kroplami olejku z rozmarynu i lawendy. Pozostawić na 2 godziny, a następnie umyj jak zwykle. Powtarzaj 2 lub 3 razy w tygodniu.

Inną opcją jest podgrzanie mieszanki 3 łyżek oleju migdałowego, 2 łyżek oleju rycynowego i płatków 2 lub 3 kwiat hibiskusa. Pozostaw całość do ostygnięcia, a następnie masuj skórę głowy przez 10 minut. Owiń głowę ręcznikiem i pozostaw go na 1 godzinę. Po tym czasie umyj włosy szamponem.

Zmniejsza cienie pod oczami

Masuj skórę pod oczami kilkoma kroplami olejku migdałowego. Pozostaw olejek na noc. Następnego dnia rano, umyj twarz zimną wodą.

Zmieszaj 5 lub 6 kropli olejku migdałowego z 1 łyżką surowego miodu. Stosuj mieszankę wmasowując delikatnie na skórę pod oczami przed pójściem do łóżka. Pozostaw na noc, a następnie przemyj okolice oczu zimną wodą.

Rozjaśnia usta

zdrowe paznokcie
© Photogenica

Zastosuj kilka kropli olejku migdałowego na usta i delikatnie masuj je przed pójściem spać. Koniecznie powtarzaj cały proces codziennie. Możesz również przygotować mieszaninę z takiej samej ilości oleju rycynowego i oleju migdałowego. Użyj go, aby masować usta raz lub dwa razy dziennie, a rozjaśnisz ich kolor.

Wzmacnia słabe paznokcie

Wmasuj kilka kropli olejku migdałowego w paznokcie. Załóż bawełniane rękawiczki, a potem idź spać. Następnego ranka umyj paznokcie ciepłą wodą. Powtórz ten proces raz na dobę.

Zapobiega rozstępom

pielęgnacja skóry i brwi
© Photogenica

Rozgrzej trochę oleju migdałowego. Zastosuj ciepły olej na rozstępy. Masuj obszar ich występowania rękami, okrężnymi ruchami przez kilka minut. Aby uzyskać maksymalne korzyści, włącz także migdały do swojej diety.

Gęste i ciemne brwi

Olejek migdałowy może również pomóc uzyskać gęste, grube i imponujące brwi. Białko, jak również składniki odżywcze takie jak witamina E w oleju migdałowym promują zdrowe i gęste brwi. Może również pomóc nieco przyciemnić twoje brwi.

Umieść kilka kropli ciepłego olejku migdałowego na dłoni i nałóż go na brwi. Masuj delikatnie przez kilka minut, aby poprawić krążenie. Pozostaw olejek na noc. Następnego dnia rano, spłucz ciepłą wodą. Stosuj tę metodę codziennie przez kilka miesięcy, aby uzyskać pożądany efekt.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas