Reklama

Jak zafarbować siwe włosy za pomocą łupin z ziemniaka?

Nie można powstrzymać siwienia włosów, jedyne co możemy zrobić to je farbować. Jeśli nie chcesz korzystać z produktów kosmetycznych, pełnych szkodliwych substancji, mamy dla ciebie ciekawą propozycję. Dajemy ci naturalny sposób koloryzowania włosów za pomocą skórki z ziemniaka.

Siwe włosy pojawiają się wraz z upływem lat. Zamiast farbowania włosów wypróbuj sposób, dzięki któremu całkowicie się ich pozbędziesz. W ciągu kilku tygodni pozbędziesz się siwych włosów. Skrobia zawarta w ziemniakach działa jak barwnik i pomaga pokryć siwe włosy.

Jak przygotować barwnik na bazie ziemniaków? Do jego przygotowania będziesz potrzebować łupin z 5-6 średniej wielkości ziemniaków. Oczyść łupiny i wrzuć je do garnka. Po zagotowaniu się wody, gotuj je jeszcze 20-30 minut. Powstały wywar ostudź, przecedź i przelej do pustej butelki po szamponie.

Reklama

Jak używać? Umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę. Ponieważ siwe włosy są suche, potrzebują wilgoci, zostaw odżywkę na włosach na 2-3 minuty. Po spłukaniu odżywki, wypłucz włosy w wodzie po ziemniakach. Następnie wysusz włosy, lecz nie używaj suszarki. Wytrzyj włosy ręcznikiem. Proces możesz wykonywać codziennie lub 2-3 razy w tygodniu, aż będziesz zadowolona z wyników.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy