Jak zregenerować skórę po wakacjach?

Teraz twoja skóra wygląda pięknie. Oznaki zmęczenia pojawią się, gdy zblednie opalenizna. Możesz temu zapobiec!

Regenerująca mikstura - nawilża i wzmacnia skórę osłabioną np. nadmiernym opalaniem
Regenerująca mikstura - nawilża i wzmacnia skórę osłabioną np. nadmiernym opalaniem123RF/PICSEL

Na co dzień stosuj odżywcze mleczka i oliwki - najlepiej te na bazie naturalnych składników, bo skóra doskonale je przyswaja. Domowe kosmetyki przygotuj z olejów roślinnych.

Cytrusowy płyn - pomoże skórze pomarszczonej, zmniejszy rozstępy. Wymieszaj 2 łyżki oleju sojowego oraz po łyżce oleju ze słodkich migdałów i kiełków pszenicy. Dodaj 6 kropli olejku z kwiatu pomarańczy i 4 krople olejku z mandarynki. Wmasuj w świeżo umyty naskórek.

Regenerująca mikstura - nawilża i wzmacnia skórę osłabioną np. nadmiernym opalaniem. Podgrzej w rondelku kilka łyżek oleju arganowego lub z awokado. Wmasuj w skórę po myciu. Miodowe ukojenie - dobrze natłuszcza oraz pojędrnia ciało. Połącz po kilka łyżek oliwy z oliwek i miodu. Dodaj soku z 1/2 cytryny. Nałóż na kilka minut przed myciem.

Maseczki, które wiele potrafią

Preparaty ujędrniające ciało i jego najbardziej osłabione partie bez trudu przygotujesz z produktów spożywczych. Są równie skuteczne, jak kosmetyki z drogerii lub apteki.

Ta mikstura odżywia naskórek i dostarcza mu wilgoci. Trzy, cztery brzoskwinie (lub 2 duże ogórki) zmiksuj w blenderze z kubeczkiem jogurtu naturalnego. Rozprowadź na skórze. Owiń ją folią, po czym odpocznij ok. 30 min. Zmyj.

Na dekolt nałóż papkę, która skutecznie wygładza delikatny naskórek i rozjaśnia przebarwienia po słońcu. Zetrzyj na tarce duże jabłko. Dodaj 2 łyżki jogurtu naturalnego, trochę miodu i sok z 1/2 cytryny. Nałóż, przykryj gazą i zmyj po ok. 15 min.

Na szyję proponujemy lifting, który pomaga zmniejszyć poziome bruzdy. Zmiksuj kilka liści selera, dodaj cztery łyżki twarożku i delikatnie połącz z ubitym białkiem. Nałóż na szyję i zmyj po ok. 20 min.

Okłady do stóp i dłoni

Działają wszechstronnie: zmiękczają, wygładzają i regenerują naskórek. Są przy tym łatwe do przygotowania. Okład z siemieniem - dwie garści ziarenek zalej 1/2 litra gorącej wody. Poczekaj ok. 15 min, aż wytworzy się śluz. Papką obłóż dłonie lub stopy, przykryj je folią na ok.15 min.

Okład owsiany - zagotuj szklankę mleka, wsyp do niego 1–2 garści płatków owsianych. Letnią papkę rozmasuj na dłoniach lub stopach. Trzymaj 15–20 min. Okład bananowy - dojrzały owoc rozgnieć widelcem i wymieszaj z 3 łyżkami twarożku lub gęstej śmietanki. Nałóż na dłonie lub stopy i zmyj po ok. 15 min.

Pachnące pilingi

Masaż takim kosmetykiem, od stóp ku górze, złuszcza naskórek, a wtedy lepiej się on regeneruje. Efekt pielęgnacyjny wzmacniają smakowite składniki preparatów. Pachnące złuszczacze zrobisz też sama. Miętowy piling działa energizująco na skórę zmęczoną, bez połysku. Zawartość 3 torebek herbatki miętowej zalej ciepłą wodą (tyle, by powstała papka). Dodaj trochę soli i kilkanaście kropli wit. A+E.

Piling kokosowy jest bardzo delikatny, nawilża i tonizuje naskórek. Do 1/2 kubeczka jogurtu naturalnego wsyp garść wiórków kokosowych. Dla ładnego zapachu dodaj kilka kropli olejku kokosowego. Piling kawowy najlepszy jest dla skóry pozbawionej elastyczności i przy cellulicie. Garść kawy rozpuszczalnej lub fusów kawowych wymieszaj z 2 łyżkami płynnego miodu. Połącz z ulubionym żelem pod prysznic.

Kąpiele o ujędrniającej mocy

Taki relaksujący zabieg to doskonałe uzupełnienie odżywczej kuracji. Warunek – woda nie może być za gorąca, a kąpiel zbyt długa. Wykorzystaj gotowe kąpielowe dodatki lub sama przygotuj pachnący eliksir. Kąpiel herbaciana - wymieszaj po trzy łyżki czarnej herbaty (niearomatyzowanej!) i szałwii. Zalej 2 litrami wody i ogrzewaj pod przykryciem ok. 20 min. Przecedź. Wlej płyn do wanny z ciepłą wodą i odpocznij 5–15 min.

Kąpiel ziołowa - połącz po garści: rozmarynu, korzeni lubczyka, tymianku, lipy oraz mięty. Zalej zioła 3–4 litrami wrzącej wody. Ogrzewaj pod przykryciem ok. 15 min. Pozostaw na kolejne 15 min. Przecedź. Odwar wlej do wanny z ciepłą wodą. Odpocznij ok. 20 min.

Kąpiel kasztanowa - kilka świeżych kasztanów zalej zimną wodą i gotuj ok.10 min. Następnie usuń łupinki i gotuj kolejne 30 min. Przecedź płyn. Dodaj do niego 5 kropli olejku eterycznego z melisy. Miksturę przelej do wanny napełnionej ciepłą wodą. Zanurz się w niej na 5–15 min.

Konsultacja: Karolina Szponarska, kosmetolog z Instytutu

Bielenda Professional w Gdyni.

Tina
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas