Jak żywność wpływa na wygląd naszej twarzy?

Wszystko, co jemy i pijemy, ma wpływ na nasz wygląd. Pozytywny lub negatywny, bardziej lub mniej dostrzegalny. Istnieje jednak grupa produktów i substancji, które powodują na skórze naszej twarzy charakterystyczne zmiany. Specjaliści od Face Mapping potrafią dostrzec je zaledwie w kilka sekund. Do grupy tej zaliczyć można: cukier, gluten, wino i nabiał. Poniżej przedstawiamy, jakie charakterystyczne zmiany na skórze mogą wywołać te produkty oraz kto powinien ograniczyć ich spożycie.

article cover
©123RF/PICSEL

Wygląd twarzy a cukier

©123RF/PICSEL

Wielu dermatologów uważa, że duża ilość cukru w organizmie wzmaga trądzik i sprzyja powstawaniu zmarszczek. Powodem są zakłócenia bakterii w przewodzie pokarmowym, które wywołuje cukier. Konsekwencja? Kolejny wyprysk na czole lub policzku. Rzecz podobnie ma się ze zmarszczkami. Im więcej cukru spożywamy, tym więcej zmarszczek przybywa na naszej twarzy. Co ciekawsze, ilość cukru w organizmie wpływa również na kondycję naszych brwi. Jeśli jest go zbyt dużo, brwi stają się słabsze i cieńsze.

Duża ilość cukru we krwi – cechy charakterystyczne na twarzy:

• Zmarszczki i linie na czole;

• Obwisła skóra pod oczami;

• Cienka skóra twarzy;

• Bolące wypryski na całej twarzy;

• Szarawy odcień skóry;

• Przerzedzone brwi.

Jak radzić sobie z problemem?

By pozbyć się nadmiaru cukru z organizmu, który zdecydowanie negatywnie działa na nasze zdrowie i urodę, należy pić dużo wody. Codziennie minimum osiem szklanek. Po miesiącu kuracji przykre dolegliwości powinny minąć.

Wpływ wina na wygląd twarzy

©123RF/PICSEL

Choć jesteśmy przyzwyczajeni do opinii, że alkohol źle wpływa na kondycję naszej skóry, warto wiedzieć, że wino wykazuje również pozytywne właściwości. Jednak wyłącznie wino czerwone. Pobudza ono krążenie krwi w organizmie, dzięki czemu skóra staje się bardziej promienna i jędrna. Jego duże ilości mogą wywołać jednak negatywne dla skóry naszej twarzy konsekwencje. Poniżej kilka tych najpopularniejszych.

Alkohol we krwi – cechy charakterystyczne na twarzy:

• Zaczerwienienie lub zmarszczki pomiędzy oczami;

• Przesuszona skóra;

• Rozszerzone pory;

• Opadające powieki;

• Większa ilość zmarszczek na nosie, policzkach i czole;

• Zaczerwienie policzków i nosa.

Przyczyny

Właściwości odwadniające alkoholu wywołują zmarszczki na twarzy oraz wysuszają skórę. Według teorii Face Mapping wygląd skóry pomiędzy brwiami powiązany jest ściśle ze zdrowiem wątroby, a jak wiadomo, alkohol ma wyjątkowo negatywny wpływ na ten narząd. Jej osłabiona praca może powodować powstawanie zmarszczek i przyspieszać proces starzenia się skóry.

Jeśli chcesz pozbyć się nieestetycznych zmian skórnych, które wywołuje alkohol, po prostu ogranicz jego spożycie. Warto również oczyścić organizm z resztek alkoholu, pijąc codziennie dwie filiżanki zielonej herbaty. Już po tygodniu kuracji dostrzeżesz poprawę w wyglądzie swojej twarzy.

Wygląd twarzy a gluten

©123RF/PICSEL

Gluten to dla wielu osób utrapienie. Osoby, które nie tolerują glutenu odczuwają negatywny wpływ tego składnika nie tylko na pracę układu trawiennego, ale również na swoją cerę.

Uczulenie na gluten – cechy charakterystyczne na twarzy

Tzw. gluten face, czyli twarz, na której występują symptomy świadczące o uczuleniu na gluten, charakteryzuje się lekkim opuchnięciem. Ponadto, występują na niej ciemne plamy i przebarwienia wokół brody.

Przyczyny

Gluten przyczynia się do rozwoju stanów zapalnych w organizmie. W efekcie na twarzy może pojawiać się opuchlizna i zaczerwienienie.

Jak walczyć z problemem?

Nigma Talib, neuropatka, która bada wpływ żywności na kondycję skóry zaleca osobom z tym problem wyeliminować z diety produkty, które zawierają gluten. Jeśli na twojej skórze pojawiły się już pierwsze objawy nietolerancji tego składnika, pij codziennie dużo wody i jak najszybciej zgłoś się do lekarza.

Wygląd twarzy a nabiał

art
©123RF/PICSEL

Zarówno dietetycy, jak i dermatolodzy zaznaczają negatywny wpływ nabiału na kondycję naszej skóry. Mleko wzmaga wydzielanie sebum, które zatyka pory i powoduje powstawanie wyprysków. Nawet jeden kubek mleka może być przyczyną pojawienia się nowych pryszczy. Warto pamiętać, że nie tylko tłuste produkty z grupy nabiału źle wpływają na naszą skórę, ale także te z niską zawartością tłuszczu. Przyczyną problemu nie jest tłuszcz, ale laktoza.

Zmiany na twarzy po spożyciu dużej ilości nabiału:

• Opuchlizna powiek;

• Ciemne koła i worki pod oczami;

• Małe, białe wypryski i plamki na brodzie;

• Tłusta cera.

Przyczyny

Nietolerancja laktozy może zwiększać odpowiedź organizmu na stan zapalny. W konsekwencji oczy stają się opuchnięte, a cera wyjątkowo tłusta. Ponadto, pod oczami pojawiają się tzw. worki i sińce.

Jak walczyć z problemem?

Przede wszystkim zmniejszyć ilość produktów z grupy nabiału w swojej diecie. To one odpowiedzialne są za twoje problemy skórne.

Jeśli masz problemy z cerą, powinieneś przeanalizować skład produktów, które codziennie spożywasz. Być może to one ponoszą odpowiedzialność za nieestetyczne zmiany skórne i zmarszczki. By zbadać przyczynę problemu, warto również skorzystać z porad dietetyka i dermatologa.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas