Kapsułki za pięć złotych na piękną skórę

Ta witamina świetnie nawilża, przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i niweluje zasinienia. Zwłaszcza, gdy stosujemy ją bezpośrednio na cerę. Skąd ją wziąć i jak dokładnie używać? To naprawdę proste!

Zawartość kapsułki wystarczy zaaplikować na twarz i wetrzeć
Zawartość kapsułki wystarczy zaaplikować na twarz i wetrzeć123RF/PICSEL

Na rynku dostępnych jest sporo kosmetyków o naturalnym składzie, które w delikatny sposób odżywiają cerę. Zazwyczaj nie należą jednak do najtańszych, ale to nie oznacza, że nie można znaleźć bardziej przystępnej alternatywy dla produktów drogeryjnych. W nieco innej formie.

Opakowanie 30 kapsułek witaminy E to koszt około pięciu złotych. Zgodnie z zaleceniami producentów, należy przyjmować je doustnie raz dziennie i na pewno warto to robić, aby wzmocnić organizm. Niektórzy jednak decydują się zajrzeć do środka, wykorzystując zawartość bezpośrednio na skórę.

Efekty bywają zazwyczaj niesamowite!

W kapsułkach wykonanych z żelatyny lub celulozy zamknięta jest witamina E w płynnej formie. Tłusta, lepka, ale bardzo odżywcza. To wszechstronny kosmetyk, dzięki któremu skóra dłużej zachowa młodość. Będzie napięta, promienna i nawilżona. Ma kilka podstawowych zastosowań.

Najważniejsze znajduje się pod cienką osłonką
Najważniejsze znajduje się pod cienką osłonką123RF/PICSEL

Na zmarszczki

Zaaplikuj zwłaszcza tam, gdzie skóra naturalnie się marszczy – wokół ust, przy nosie, na szyi. Po pewnym czasie załamania będą mniej widoczne. Witamina E w naturalny sposób je wypełnia, ujędrniając i odżywiając cerę.

Pod oczy

Największym wyzwaniem są ciemne sińce i zmarszczki, ale z nimi kapsułka też sobie poradzi. Witamina działa nawilżająco i rozjaśniająco. Aby mogła w pełni zadziałać, najlepiej aplikować ją przed położeniem się spać.

Na przebarwienia

Walkę z plamami na skórze wspomogą antyoksydanty, które znajdziemy m.in. w witaminie E. W tym celu zawartość kapsułki nakładaj miejscowo aż do niemal całkowitego wchłonięcia. Przebarwienia być może nie znikną od razu, ale koloryt cery ulegnie poprawie.

Olej rycynowy był kiedyś obowiązkowym elementem domowych apteczek, ale również kosmetyczek. Jest lekarstwem na problemy gastryczne oraz uniwersalnym kosmetykiem do twarzy i włosów. Sprawdzi się u osób młodych borykających się z trądzikiem, ale też u kobiet dojrzałych, jako remedium na zmarszczki. Ma właściwości nawilżające, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne. Wystarczy wmasować go w skórę lub dodać do ulubionego produktu do oczyszczania twarzy. Dzięki zawartości protein i kwasu omega-9, olejek rycynowy świetnie działa na włosy, rzęsy i brwi - regeneruje i domyka łuski. Wystarczy nałożyć olej na włosy 15-20 minut przed umyciem lub wmasować w rzęsy czy brwi – sprawdzi się równie dobrze, jak popularne odżywki.
Kultowym produktem spożywczym używanym do pielęgnacji były kiedyś również drożdże. Maseczki na ich bazie stosowano jako niezawodny środek na wypryski i trądzik. Przygotowanie takiego kosmetyku zajmie tylko kilka chwil  – wystarczy połączyć ćwiartkę kostki drożdży z ciepłym mlekiem i nałożyć na twarz. Po 10 minutach dokładnie zmyć. Regularne stosowanie na pewno przyniesie efekty.
Nasze babcie potrafiły też stworzyć naturalne kosmetyki, na bazie produktów z kuchennej szafki. Miód służył jako pomadka na wysuszone, spękane usta, z jajek zaś przygotowywały maseczkę wzmacniającą włosy. Przepis jest dziecinnie prosty – 2-3 jajka wystarczy roztrzepać w misce, a następnie nałożyć na włosy kilka minut przed myciem.
Szare mydło było przed laty najbardziej popularnym kosmetykiem i nie mogło go zabraknąć w żadnym domu. Używano go do mycia ciała, włosów, do prania i leczenia ran. Działa przeciwbakteryjnie, nie zawiera substancji zapachowych i barwiących, dzięki czemu jest hipoalergiczne. Nadaje się też do codziennej pielęgnacji skóry atopowej i trądzikowej. W gąszczu różnorodnych żeli, płynów myjących i kolorowych mydełek często zapominamy o szarym mydle, a szkoda. Kosztuje grosze, a sprawdzi się świetnie.
+1

Do ust

To również świetna alternatywa dla balsamów i pomadek, a wszystko dzięki właściwościom nawilżającym. Witamina w płynie natłuszcza oraz odżywia wargi, dlatego warto aplikować ją regularnie. Nawet kilka razy w ciągu dnia.

Na rozstępy

Powstają nie tylko na brzuchu, ale także pośladkach czy biuście. Uszkodzona w ten sposób skóra wymaga dogłębnej regeneracji. Witamina E po dłuższym stosowaniu może spłycić zmiany i zmienić ich kolor.

Nigdy nie stosuj tej substancji bezpośrednio przed wyjściem na zewnątrz. Zwłaszcza na ostre słońce, bo przyspiesza działanie promieni UV i może przynieść więcej szkody niż pożytku. Polecana jest zwłaszcza do wieczornej pielęgnacji.

Witamina E hamuje również powstawanie zaskórników i pryszczy
Witamina E hamuje również powstawanie zaskórników i pryszczy123RF/PICSEL
Domowe maseczki z witaminą C - jak je zrobić?Interia DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas