Kawowy peeling doskonały do ciała i włosów

Po wakacjach nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Idealnym rozwiązaniem jest kawowy peeling, który warto zaaplikować również na włosy.

Przepis na taki domowy peeling jest banalnie prosty!
Przepis na taki domowy peeling jest banalnie prosty!123RF/PICSEL

Peelingujemy całe ciało, ale czy kiedyś przyszło nam do głowy, aby ten rytuał piękna zastosować również podczas pielęgnacji włosów. Jak przekonuje stylista fryzur Paweł Zięba, to doskonały sposób na oczyszczenie skóry głowy. Przydatny szczególnie po wakacjach.

"Jeśli nasza skóra ucierpiała na plaży, albo od słońca, wtedy warto zrobić peeling skóry głowy. Robimy peeling dłoni, twarzy, całego ciała, a warto też pamiętać, że możemy robić peeling skóry głowy. W drogeriach można kupić specjalne peelingi. Ewentualnie, jeśli ktoś jest bardziej eko, bio, woli produkty naturalne, może wykonać taki peeling w domu samemu" - wyjaśnia Zięba. 

Przepis na taki domowy peeling jest banalnie prosty. Niewielką ilość szamponu łączymy z fusami po parzeniu kawy. Mieszamy to ze sobą, czekamy aż troszeczkę zmięknie, wyjaśnia fryzjer.

"Pasmo, po paśmie nakładamy na włosy, wsmarowujemy i okrężnymi ruchami przez kilka minut masujemy skórę głowy. Następnie mocno wypłukujemy. Kofeina, która jest zawarta w kawie, pobudza krążenie w skórze głowy, przez co mamy też efekt przyspieszenia wzrostu włosów - rosną lepsze, zdrowsze" - dodaje. (PAP Life)

Peeling z kawy - antycellulitowy i ujędrniającyInteria DIY
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas