Reklama

Reklama

Krzaczaste brwi - oznaką narcyzmu?

Wyraziste, gęste brwi - to niewątpliwie jeden z urodowych atutów. Okazuje się jednak, że krzaczaste brwi to również oznaka narcyzmu, przynajmniej tak twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Toronto.

Badanie wskazało, że wyraziste brwi są cechą osób skoncentrowanych na sobie. Skąd taka zależność? Specjaliści wyjaśniają, że gęste, naturalne i zadbane brwi nadają nam większej wyrazistości i przykuwają uwagę - coś, na czym narcyzom zależy.

"Osoby o naturze narcystycznej uwielbiają uwagę i podziw, lubią być zapamiętywani, brwi są jedną z tych cech wyglądu, która zapada w pamięć" - wyjaśnia dr Miranda Giacomin, autorka publikacji.

Cóż, nie bez kozery brwi - uznawane za "ramę" dla twarzy - są tak mocno akcentowane. Stały się one nie tylko makijażowym trendem, ale również sposobem na odmłodzenie. Badania wskazują, że mocniej podkreślone brwi odejmują lat.

Reklama

Wraz z wiekiem niektóre cechy i elementy naszej twarzy tracą na wyrazistości. Tak jest chociażby z kolorem ust czy brwiami. Jak się okazuje, te ostatnie nie są bez znaczenia.

Badania opublikowane w czasopiśmie "Frontiers in Psychology", wskazały, że niektóre cechy naszej twarzy są szczególnie mocno utożsamiane z młodzieńczym wyglądem. Autorzy badania wykazali, że jednym z tych elementów są właśnie brwi.

"W naszym badaniu posługując się formą graficzną manipulowaliśmy z wyglądem badanych, jednak przeróbki graficzne dawały efekt, który można osiągnąć za pomocą makijażu" - przyznał współautor badania Richard Russell z Gettysburg College. "Wiemy, że z wiekiem usta tracą na intensywności swojego koloru, brwi są nieco mniej wyraziste, oba te elementy można z łatwością skorygować za pomocą makijażu" - dodaje naukowiec.

Największym zaskoczeniem dla naukowców były wspomniane brwi. Okazało się, że niezależnie od wieku czy pochodzenia etnicznego przyciemnienie brwi powodowało, że kobiety były uznawane za młodsze. Zatem ten prosty makijażowy trik może w łatwy i szybki sposób odjąć nam lat. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje