Masło tucuma: Sekret młodości z amazońskiej dżungli

Masło tucuma to egzotyczny i naturalny specyfik, który idealnie regeneruje skórę, nadaje jej młodzieńczy blask i chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami. Zawarte w nim witaminy młodości, nasycone kwasy tłuszczowe i inne substancje uelastyczniają skórę, odżywiają ją i pomagają łagodzić podrażnienia. Świetnie wpływa także na kondycję włosów. Ten w 100% naturalny kosmetyk charakteryzuje się przyjemnym, karmelowym zapachem i kremową barwą. Jest mniej tłusty od popularnego shea i szybciej się wchłania. Ponadto masło tucuma wykazuje też właściwości lecznicze i wspiera organizm w walce z infekcjami skórnymi, takimi jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto mieć ten naturalny specyfik w kosmetyczce lub apteczce.

Palma Astrocaryum vulgare
Palma Astrocaryum vulgare ©123RF/PICSEL

Z czego wytwarza się masło tucuma?

Owoce Astrocaryum vulgare
©123RF/PICSEL

Tucuma to roślinne masło kosmetyczne służące do pielęgnacji skóry i włosów. Wytwarza się je z nasion palmy Astrocaryum vulgare rosnącej w deszczowych lasach Amazonii, głównie w Brazylii. Palmy te od wieków są bardzo ważne dla mieszkańców, którzy liście, owoce i nasiona drzew wykorzystują do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, a także w tradycyjnej kuchni.

Masło powstaje w wyniku tłoczenia ziaren palmy i składa się w 100% z naturalnych składników. Charakteryzuje się stosunkowo twardą konsystencją, która upłynnia się pod wpływem temperatury i staje się miękką, plastyczną masą. Ma kremowy, jasnobeżowy kolor i niezwykle przyjemny zapach, przypominający aromat karmelu. W ostatnim czasie staje się kosmetycznym hitem i składnikiem wielu specyfików do pielęgnacji ciała.

Co zawiera masło tucuma?

Idealny krem do twarzy
©123RF/PICSEL

Masło tucuma zawiera cenne składniki, które rewelacyjnie wpływają na wygląd skóry i włosów. Nie bez przyczyny nazywa się je skarbem amazońskiej dżungli. Znajdujące się w nim duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych (laurynowych, linolenowych i mirystynowych) skutecznie regenerują, odżywiają i nawilżają skórę. Chronią także przed nadmierną utratą wody, zmniejszają zmarszczki i opóźniają tworzenie się kolejnych.

Starzeniu się skóry zapobiegają także znajdujące się w amazońskim maśle witaminy młodości: prowitamina A oraz witamina E. Odpowiadają one za regenerację naskórka, nawilżenie skóry i jej elastyczność. Dzięki nim cera jest gładka, miękka, rozświetlona i promienista.

Dlaczego warto używać masła tucuma?

Łagodzi objawy łuszczycy
©123RF/PICSEL

Masło tucuma posiada właściwości antyoksydacyjne – usuwa wolne rodniki, które odpowiedzialne są za uszkodzenia komórek ciała i ich przedwczesne starzenie się. Właściwości regenerujące i odmładzające wykazują też witaminy A i E. Tucuma głęboko wnika w skórę, ale nie zatyka porów, dzięki czemu jest polecana nie tylko osobom z cerą normalną i suchą, ale też tłustą. Sprawdzi się również jako odżywka do włosów suchych i zniszczonych – odżywi włosy, nada im blask i ułatwi ich rozczesywanie. Masło można stosować jako balsam do całego ciała, a także jako krem do twarzy i pomadkę do ust.

Masła tucuma warto używać nie tylko ze względów estetycznych, ale też leczniczych. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe wykazują właściwości antybakteryjne i antywirusowe, dzięki czemu wspierają organizm w walce z infekcjami skórnymi, takimi jak wysypka, atopowe zapalenie skóry, a nawet łuszczyca. Tucuma zwalcza również podrażnienia, przyspiesza gojenie się ran i skaleczeń. Masło jest też składnikiem kremów do opalania, ponieważ chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV czy wiatr.

Specyfik można kupić w sklepach internetowych oraz w drogeriach z naturalnymi kosmetykami. Jego koszt to ok. 40-50 zł za 50 g.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas