Reklama

Reklama

Medycyna estetyczna: Jeden zabieg daje wiele efektów

Platformy to nowoczesne urządzenia, dzięki którym medycyna estetyczna zyskała nowe możliwości. Z powodzeniem zastępują kilka różnych zabiegów. Dzięki nim można szybko uzyskać efekty, które tradycyjnie wymagałyby dłuższej kuracji.

Nie mamy czasu na długotrwałe kuracje. Chcemy osiągać efekty błyskawicznie. Dlatego taką karierę w gabinetach medycyny estetycznej robią tzw. platformy. Te wielofunkcyjne urządzenia przypominają wyglądem aparaturę z seriali science fiction. Są „uzbrojone” w mnóstwo tajemniczych, mniejszych i większych głowic.

Niektóre z nich mają moc lasera, inne emitują ultradźwięki. Ich możliwości też są imponujące: mogą np. dotrzeć w głąb komórek na precyzyjnie zaplanowaną głębokość, żeby pobudzić wiązki kolagenu do odnowy. Umożliwiają już podczas jednego zabiegu spektakularną poprawę urody, np. odmłodzenie skóry, likwidację pajączków czy blizn, niemożliwych do szybkiego zniwelowania innymi metodami.

Reklama

Obsługują je przeszkoleni specjaliści. Ale nad bezpieczeństwem zabiegów czuwają też odpowiednio zaprogramowane elektroniczne czujniki.

Gładkie nogi bez pajączków

Na czym polega zabieg? Palomar to nowoczesna platforma laserowa. Dzięki wymiennym głowicom umożliwia wykonanie wielu zabiegów, m.in. szybką likwidację rozszerzonych naczynek na udach. Lekarz kieruje głowicę lasera na pajączki.

Wtedy wiązka światła laserowego pochłania czerwony barwnik krwi (hemoglobinę) i zamyka naczynka. Do głowicy lasera doprowadzona jest zimna woda, która chłodzi jej szafirową końcówkę do 12 st. C, zapewniając pacjentowi komfort.

Zabieg trwa kilka minut. Dla kogo? Dla każdego, kto chce się po lecie pozbyć pajączków, np. z ud, łydek. W gabinetach medycyny estetycznej cena: od 300 zł.

Co potrafią platformy urody?

Wiele urządzeń, które sprawdzają się w klasycznej medycynie, znalazło również zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystywane są w nich takie technologie, jak laserowa, LED czy fal wysokiej częstotliwości.

Energia tych urządzeń może dotrzeć do głęboko położonych warstw skóry i wpłynąć na zachodzące w niej procesy. Mało tego, potrafi również zredukować już powstałe objawy upływu czasu, m.in.: dodać jędrności, zlikwidować zmarszczki, usunąć przebarwienia, zmniejszyć cellulit.

Te nowoczesne urządzenia dają bardzo szybkie rezultaty. Dzięki temu nie ma konieczności, żeby pacjent rezygnował ze swoich codziennych aktywności. Zazwyczaj wystarczy kilka zabiegów, aby uzyskać widoczne efekty. Platformy potrafią zdziałać wiele, jeśli odpowiednio wcześnie zdecydujemy się na właściwe zabiegi medycyny estetycznej.

Jędrna twarz bez plam i zmarszczek

Na czym polega zabieg: Specjalna platforma (elos Plus) umożliwia usunięcie objawów fotostarzenia, np. plamek po słońcu, ujędrnienie skóry i wygładzenie zmarszczek podczas jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Trzy etapowy zabieg liftingujący Triniti może kompleksowo odmłodzić skórę. Aby uzyskać taki efekt, wykorzystuje się technologie łączące energię światła z energią prądu RF. Na każdym etapie lekarz stosuje inne głowice zabiegowe. Pierwszy etap pozwala usunąć przebarwienia.

Drugi stymuluje odnowę kolagenu i zmniejsza pory. Trzeci etap, przeprowadzony za pomocą aplikatora frakcyjnego, sięgającego 1,5 mm w głąb skóry, spłyca zmarszczki.

Dla kogo: Dla osób po 30. roku życia, które pragną usunąć oznaki starzenia się cery i odmłodzić wygląd. efekt, cena Na efekt liftingu trzeba poczekać 4-6 tygodni. Twarz będzie odmłodzona o kilka lat, cena: jeden etap ok. 400-500 zł.

Body wrapping w domu

Aby ujędrnić uda, wykorzystaj stosowaną przez kosmetyczki metodę body wrap, czyli owijanie ciała. Zaparz cztery łyżeczki świeżo zmielonej kawy. Odsącz fusy (bogate w wyszczuplającą kofeinę), połącz je z dwiema łyżkami oliwy. Wmasuj mieszankę w skórę i owiń uda folią spożywczą. Spłucz po kwadransie.

Wyszczuplanie, zmniejszenie cellulitu

Na czym polega zabieg? Komputerowo zaprogramowany panel Endermolab umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego masażu endermologia, który modeluje kobiece kształty i zmniejsza cellulit. Podczas zabiegu leży się w specjalnym kombinezonie, a wyszczuplane części ciała są masowane elektronicznie sterowanymi rolkami. Siła nacisku rolek jest dobierana do typu sylwetki.

Na ekranie widać, które strefy powinny być dokładnie wymasowane głowicą z podciśnieniem. Nad przebiegiem masażu dodatkowo czuwa z ekranu wirtualny trener. Zabieg trwa 40 minut.

Dla kogo? Dla osób, które chcą poprawić sylwetkę, pozbyć się cellulitu lub zbędnego tłuszczyku z ud czy brzucha oraz ujędrnić skórę. efekt, cena Jędrne ciało już po jednym zabiegu. Po serii (min. pięć wizyt) sylwetka jest szczuplejsza o 1-2 rozmiary.

Cena: ok. 100 zł/zabieg.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy