Reklama

Reklama

Mikrodozowanie: Nowy trend gwarantujący idealną cerę

Jak dbać o skórę, by uwolnić ją od niedoskonałości i zapobiec podrażnieniom? Eksperci przekonują, że pogorszenie jej kondycji może wynikać z nadmiaru aplikowanych kosmetyków.

Skutecznym sposobem na przywrócenie cerze dawnego blasku jest mikrodozowanie, technika opierająca się na pielęgnacyjnym umiarze.

Reklama

Pielęgnacja skóry to temat rzeka. Wciąż pojawiają się nowe, z założenia innowacyjne produkty i metody dbania o cerę. Ale mimo jak najlepszych chęci i wysiłku, który wkładamy w coraz bardziej czasochłonne i skomplikowane pielęgnacyjne rytuały, skutek bywa niekiedy odwrotny do zamierzonego - skóra staje się matowa, pojawiają się podrażnienia, wypryski, przebarwienia. 

Powodem może być nadmiar stosowanych kosmetyków. W pielęgnacji, tak jak w życiu, zdaje się sprawdzać doskonale znane przysłowie: co za dużo - to niezdrowo.

Gdy bowiem eksponujemy skórę na zbyt wiele różnych substancji, zwiększamy ryzyko pojawienia się nadwrażliwości, której objawy bywają mocno dokuczliwe. 

- Używanie zbyt wielu produktów pogarsza stan cery, prowadząc do stanu zapalnego, zaczerwienienia, zatkanych porów, wyprysków, swędzenia, pieczenia, a nawet łuszczenia się skóry. Jeśli robisz to przez dłuższy czas, stan zapalny może przybrać permanentną postać, a działanie bariery ochronnej zostanie trwale zaburzone, powodując nadreaktywność skóry - przestrzega w rozmowie z brytyjskim magazynem "Glamour" lekarka medycyny estetycznej, dr Parisha Acharya.

Samodzielne aplikowanie silnie działających substancji grozi poważnymi konsekwencjami. A izolacja niestety temu sprzyja. Nie mając dostępu do usług profesjonalnych kosmetyczek, w ciągu ostatnich tygodni chętniej eksperymentowałyśmy w domach z różnymi, nie zawsze bezpiecznymi, preparatami.

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: krem | serum | pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje