Reklama

Reklama

Mity na temat manicure hybrydowego

Są odporne na ścieranie, błyskawicznie się utrwalają, na dodatek wyglądają bardzo elegancko. Paznokcie hybrydowe niewątpliwe mają wiele zalet, ale wokół tej techniki zdobienia dłoni pojawiło się też wiele mitów.

Ile w nich tkwi prawdy? Sprawdź i zadbaj o swoje paznokcie najlepiej jak potrafisz!

Mit: Paznokcie pod hybrydą nie oddychają

Trudno obawiać się braku procesu, który... nie istnieje. Paznokcie są tkanką martwą. Wbrew powszechnej opinii "nie oddychają". Tradycyjne hybrydy nie są zatem w stanie odbić się na ich kondycji w najmniejszym nawet stopniu.

Mit: Hybrydy powodują grzybicę i inne choroby paznokci

Samym nałożeniem hybryd nie ryzykujesz żadnych chorób. Wysokiej klasy kosmetyki i gadżety do wykonania manicure mają nie tylko gwarantować dobry efekt końcowy, ale też bezpieczeństwo twoich paznokci. Grzybicy paznokci możesz za to nabawić się w salonie kosmetycznym, w którym do rzadkości należą świeżo sterylizowane narzędzia. Zawsze zwracaj na to uwagę.

Reklama

Mit: Hybrydy niszczą paznokcie

To najpopularniejszy mit. Nie musisz obawiać się o swoje paznokcie, pod warunkiem, że oddasz je w ręce profesjonalnej kosmetyczki lub sama do perfekcji opanujesz technikę manicuru. Mało tego, jeśli twoje dłonie są dobrze pielęgnowane nie musisz też robić sobie przerw od hybryd. Pamiętaj jednak, by za każdym razem przestrzegać kilku prostych zasad manicure hybrydowego - od dokładnego oczyszczania płytki paznokcia po umiejętne utrwalanie lakieru.

Mit: Hybrydę można nakładać na wszystkie paznokcie

Niestety, hybrydą nie zakryjesz pierwotnych problemów z paznokciami. Jeśli twoje płytki są mocno osłabione, przetłuszczone, pojawiają się na nich poprzeczne lub podłużne prążki, trawi je grzybica lub łuszczyca  istnieje ryzyko, że lakier nie będzie odpowiednio mocno do nich przylegał. A to prosta droga do jego złuszczania i odpadania.

Posiadaczki super cienkich paznokci też powinny zrezygnować z tradycyjnego manicure hybrydowego. Jeśli jednak się na niego uprzesz, koniecznie poproś o radę doświadczoną kosmetyczkę, która pomoże ci dobrać odpowiednie produkty i bezpieczną technikę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy