Reklama

Mniej tłuszczyku w talii

Wraz z wiekiem figura traci kobiecy kształt klepsydry. Regularnie wykonywane domowe zabiegi i łatwe ćwiczenia znów ładnie zarysują wcięcie w pasie.

Piling z wysmuklającymi składnikami

Lepiej ukrwione komórki zaczną spalać fałdki tłuszczyku w talii. Piling wykonuj 1-2 razy w tygodniu. Masuj nim zwilżoną skórę przez 3-4 minuty. Kosmetyk przygotuj ze składników, które dodatkowo pobudzą ten proces.

Solny: Zmieszaj 4 łyżki gruboziarnistej soli (np. himalajskiej) z 2 łyżkami oliwy z oliwek. Dla pięknego zapachu możesz dodać kilka płatków róży.

Kawowy: Zmieszaj 2 łyżki zmielonej kawy, 3 łyżki oliwy i 3 łyżeczki miodu.

Szczypanie

Ta prosta czynność poprawia metabolizm skóry, co oznacza, że szybciej jest spalana tkanka tłuszczowa. Siedząc w fotelu, czytając gazetę, oglądając telewizję, ściskaj między dwoma palcami fałdki skóry wokół talii. W ten sposób prawie bez żadnego wysiłku znacznie zmniejszysz grubość wałeczków tłuszczu.

Reklama

Masaż na trzy proste sposoby

Zrób go najlepiej wieczorem. Przyniesie efekty, gdy będzie trwał minimum 20 min. Oto, czym możesz go wykonać.

Rękawica Glov: Utkana jest jest z naturalnych włókien bambusowych. Wystarczy ją namoczyć i codziennie okrężnymi ruchami masować talię, np. podczas kąpieli.

Strumień wody z prysznica: Ustaw na dyszy mocny strumień i kieruj go na brzuch i talię. Staraj się zmieniać temperaturę wody. Masaż zawsze zakończ zimną wodą.

Dłonie zwilżone kosmetykiem przyspieszającym spalanie tłuszczyku: Nanieś go na dłonie w ilości orzecha włoskiego. Rozetrzyj. Okrężnymi ruchami masuj brzuch i talię. Niech ruchy przypominają głaskanie i ugniatanie.

Kompresy pod folią i bandażem

Nowoczesne kosmetyki naśladują wyszczuplające zabiegi w gabinecie: endermologię (masaż podciśnieniowy) i liposukcję (odsysanie tłuszczu). Zawierają m.in. kofeinę, L-karnitynę, imbir, cynamon, które pobudzają przemianę materii i redukuje tkankę tłuszczową. Składniki zawarte w balsamach zadziałają silniej pod wpływem ciepła. W tym celu talię po posmarowaniu kosmetykiem owiń folią lub bandażem. Taki kompres utrzymaj na skórze ok. 15 minut. Po zdjęciu folii lub bandaża wmasuj kosmetyk w skórę. Kompres stosuj 2 razy w tygodniu.

Naj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy