Reklama

Reklama

Modne fryzury na lato

Uczesanie musi być przede wszystkim dobrane do typu naszej urody. Ale wakacyjna fryzura powinna być też łatwa do ułożenia i efektownie wyglądać, nawet gdy lekko rozwieje ją wiatr...

Większa objętość

CIĘCIE WARSTWAMI - Ten rodzaj strzyżenia jest teraz bardzo modny. Poszczególne warstwy tnie się w linii prostej, co dodaje fryzurze objętości. Fryzura najlepiej wygląda, gdy mamy proste włosy, długie i półdługie. Falowane można przed cięciem wygładzić za pomocą prostownicy. Sposób strzyżenia warstwami powinien być dostosowany do owalu naszej twarzy. Okrągłą "wydłuży" takie cięcie, które doda fryzurze kątów i ostrości. Pociągłą - "skróci" i doda jej pełności lekkie cieniowanie wokół skroni. Jeśli mamy grube włosy, cieniowanie powinno być głębokie, aby ciężkie kosmyki nabrały lekkości.

Reklama

Luźny kok

TWARZOWE UPIĘCIA - Są fryzury, które nigdy nie wychodzą z mody, niezależnie od aktualnych trendów. Dotyczy to przede wszystkim długich włosów. Można nosić je rozpuszczone, związane w kucyk, który w tym roku jest trendy, albo fantazyjnie upinać. Przedtem czuprynę trzeba odpowiednio przygotować. Włosy powinny być delikatnie wycieniowane na całej długości. Jeśli są cienkie, w wilgotne należy ostrożnie wmasować piankę zwiększającą objętość. Następnie zaczesujemy włosy luźno do tyłu i związujemy w kucyk albo w kok. Można w nie wpiąć różne ozdoby - np. bardzo modne duże kwiaty z jedwabiu, piór itp.

Artystyczny nieład

PIXIE- To bardzo odmładzająca fryzura. Najlepiej wygląda ze średnio gęstych włosów. Mogą być proste lub kręcone. Aby fryzjer zdołał wykreować to niezobowiązujące i swobodne uczesanie, musimy mieć odpowiednio długie kosmyki. Głównie z uwagi na grzywkę sięgającą oczu. Chyba że będzie to krótka fryzura "pixie" - na chłopczycę. Do modelowania należy używać pianki lub lotionu. Żele dają wrażenie lepkości.

Lśniący szyk

BOB - Należy do klasyki fryzur i ma wiele odmian. Krótki "bob" jest idealny dla pań o pociągłej lub trójkątnej twarzy. "Bob"z włosami do ramion - może wydłużyć zbyt zaokrąglony owal. Na tę fryzurę najlepiej nadają się lśniące, grube włosy. Strzyżenie polega na skracaniu warstwami poszczególnych pasemek. Te pod spodem powinny być krótsze, a na wierzchu dłuższe. Wtedy łatwo je stylizować, ponieważ włosy same podwijają się pod spód.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: uczesanie | fryzury | włosy | lato | wakacje | modne fryzury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje