Reklama

Najlepsze domowe maseczki na suche pięty. Tarka i pumeks nie będą potrzebne

Lato – czyli sezon na odsłonięte stopy zbliża się wielkimi krokami. Co prawda o tę część ciała warto dbać przez cały rok, jednak wiosną dobrze będzie rozpocząć intensywne nawilżanie oraz regenerację naskórka. Jak zrobić to domowymi sposobami? Z pomocą przychodzą genialne produkty za grosze.

Jak pielęgnować stopy w domu?

Skóra stóp jest codziennie narażona na uszkodzenia i rogowacenie. Każdego dnia zakładamy różnego rodzaju obuwie i wykonujemy w nich sporo kroków. Pod naciskiem ciała naskórek staje się z czasem twar­dy i gru­by - szczególnie po okresie jesienno-zimowym. Żeby stopy wyglądały estetycznie wymagana jest regularna ich pie­lę­gna­cja. Konieczne będzie złusz­cza­nie, na­wil­ża­nie oraz re­ge­ne­ra­cja. Aby je wykonać wcale nie musisz wydawać pieniędzy na kosztowne zabiegi w salonach kosmetycznych. 

Domową regenerację stóp możesz wykonać poprzez 15-20 mi­nutowy lub całonocny zabieg. W tym celu na skórę należy zaaplikować produkt zmiękczający, a dodatkowo nałożyć skarpety. Efekt spotęguje też owinięcie ich folią spożywczą.

Reklama

Regeneracja stóp za pomocą domowych produktów - maska z bananem

Wykonanie domowej maski bananowej na stopy jest bardzo proste. W tym celu należy:

  • rozgnieść dwa ba­na­ny wi­del­cem
  • do­dać dwie łyż­ki jo­gur­tu na­tu­ral­ne­go lub ser­ka ho­mo­ge­ni­zo­wa­ne­go
  • wymieszać składniki

Banany są bogate w po­tas i świetnie nawilżają skórę. Dodatkowo dzięki witaminie A, wspaniale działają na podrażnienia i likwidują przesuszenia. Z kolei zawarte w nich wi­ta­miny z gru­py B oraz wi­ta­mina E działają prze­ciw­sta­rze­nio­wo.

Czytaj również: Domowe triki na popękane pięty. Bez tarki i silnego ścierania!

Ziemniaczana maska na pękające pięty

W przypadku popękanej, uszkodzonej skóry pięt dobrze będzie zastosować maskę na bazie ziemniaków. Aby ją przyrządzić wystarczy:

  • ugo­tować dwa ziem­nia­ki ra­zem ze skór­ką
  • ro­zgnieść ziemniaki, a następnie zmie­szać z jed­ną lub dwo­ma łyż­ka­mi mle­ka oraz żółt­kiem

Ziemniaki to warzywa rewelacyjnie działające na skórę - wspaniale ją zmiękczają, dogłębnie nawilżają i wygładzają. Zawarta w nich skrobia sprawia, że podrażnienia znikają, a skóra szybciej się regeneruje.

Cytrynowa maska zmiękczająco-złuszczająca na stopy

Aby przygotować świetnie działającą na stopy maskę z dodatkiem cytryny należy:

  • wy­mie­szać jedno jaj­ko ze szklan­ką jo­gur­tu na­tu­ral­ne­go i 1/2 szklanki soku z cy­try­ny
  • do­dać za­war­tość dwóch tabletek z wi­ta­mi­ną E

W przypadku aplikowania tego produktu na stopy należy zamoczyć je w misce z roztworem i odczekać około 20 minut. Sok z cy­try­ny, a także wi­ta­mi­na E za­dzia­ła­ją zmiękczająco i złuszczająco. Skóra na stopach będzie odżywiona i jedwabiście gładka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stopy | pielęgnacja stóp | suche pięty szorstkie pięty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy