Reklama

Reklama

Najmodniejsze grzywki dobrane do owalu twarzy

To szybki, a przy tym bardzo stylowy sposób na letnią zmianę fryzury. Aby taka metamorfoza była udana, warto sprawdzić, jakie cięcie idealnie pasuje do twoich rysów, żeby efekt był spektakularny.

Twarz owalna

Czy to o mnie? Czoło i broda są miękko zaokrąglone, a dolna część twarzy jest nieco dłuższa od górnej. Jej kształt przypomina lekko rozciągniętą w pionie literę "O".

Cięcie:  Masz szczęście, gdyż do owalnej twarzy pasują praktycznie wszystkie grzywki! Możesz więc sobie pozwolić np. na efektowną długą i gęstą grzywkę. Powinna zaczynać się od czubka głowy i sięgać aż do brwi. Jej prosta linia doda stylu twojej fryzurze i podkreśli oczy.

Reklama

Stylizacja na co dzień: Tak ścięta grzywka powinna być idealnie gładka. Po umyciu warto spryskać ją termoochronnym kosmetykiem i suszyć od góry w dół. W przypadku włosów podatnych na kręcenie niezbędna będzie prostownica. Wygładź nią grzywkę i utrwal jej kształt nabłyszczającym lakierem.

Twarz kwadratowa

Czy to o mnie? Ma identyczną szerokość u dołu i na górze. Jej znakiem rozpoznawczym jest wyraźnie zarysowana dolna szczęka. Boczne partie twarzy mają linie proste.

Cięcie: Postaw na cięcie dodające twarzy lekkości! Grzywka powinna być długa i asymetryczna, opadająca na jedną stronę. Mocne cieniowanie sprawi, że kwadratowa twarz będzie wyglądała delikatniej. Unikaj prostych, geometrycznych grzywek, które podkreślają mocne rysy.

Stylizacja na co dzień: Podczas suszenia zaczesuj grzywkę na bok i roztrzepuj ją palcami. Żeby włosy nie przylegały zbyt płasko do głowy, można spryskać je preparatem dodającym puszystości. Warto też podkreślić cieniowanie pastą do modelowania − opuszkami palców wetrzyj ją delikatnie w końce grzywki.

Twarz okrągła

Czy to o mnie? Najszerszy punkt twarzy to kości policzkowe. Zaokrąglone policzki sprawiają, że twarz nieco przypomina okrąg. Jej podbródek jest mały i krągły.

Cięcie: Postaw na tzw. ażurowe cięcie. Doskonała będzie grzywka mocno wycieniowana na całej długości, łącząca się z resztą fryzury i gdzieniegdzie odsłaniająca czoło. Radzimy natomiast unikać pełnych grzywek, zakrywających całe czoło. Taki kształt sprawi, że twarz wyda się krótsza i szersza.

Stylizacja na co dzień: W wilgotne pasma wgnieć piankę dodającą objętości. Zaczesz grzywkę do tyłu i w takiej pozycji wysusz. Następnie opuść grzywkę na czoło. Ten trik sprawi, że będzie pięknie uniesiona przez cały dzień!


Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje