Reklama

Reklama

​Najmodniejszy kolor paznokci? Czarny

Powraca manicure z lat 90. Od najbardziej ekskluzywnych pokazów w Paryżu po nowojorskich projektantów - wśród licznych trendów na uwagę zasługuje jeden - wyrazisty manicure. Bardzo ciemny.

Czerń na paznokciach - na taki detal postawiły takie domy mody jak Balenciaga czy Valentino, przywołując na powrót ten nieco zapomniany w stylizacji paznokci kolor. Nowoczesne trendy pokazują jednak, że czerń na paznokciach może mieć wiele odsłon. Zaczynając od tej najbardziej klasycznej, nawiązującej nieco do stylu grungowego, po liczne zdobienia i wzory, które nieco przełamują tę prostotę.

Reklama

Niewątpliwie powrót czerni nawiązuje do stylu lat 90., który wciąż króluje w modzie. Jak zauważa Sarah Gibson Tuttle, znawczyni trendów jest on nadal obecny i ma się świetnie.

- Nadal obowiązywać będzie trend ciemniejszych kolorów, królować będą czerń, głębokie czekoladowe odcienie, granaty - zapowiada.

Czerń na paznokciach przestała być już jedynie wyrazem buntu, ściśle kojarzonym z subkulturami, stała się jednym z silniejszych modowych nurtów.

Czerń daje również możliwość tworzenia ciekawych graficznych wzorów - od prostych kropek, po subtelne, miniaturowe, geometryczne zdobienia. Można również zagrać fakturą - od połyskujących lakierów, po matowe lub sięgnąć po ciekawe dodatki np. subtelne kryształy albo jaskrawe kolorystyczne akcenty.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje